×
Štafeta juniorů na MS vybojovala 6. místo

Štafeta juniorů na MS vybojovala 6. místo

06.02.2017

V neděli bylo MSJ v americkém Park City završeno závodem štafet. Z juniorů se do boje o co nejlepší umístění pustila sestava Karel Macháč, Adam Matouš, Tomáš Kalivoda, Jan Pechoušek a společnými silami to dalo senzační 6. místo! Juniorky v uskupení Kateřina Janatová, Eliška Krčková, Zuzana Staňková a Barbora Havlíčková si dojely pro 10. příčku.

„První úsek byl těžký jako kráva, hrůza, ale vydržel jsem to. Udržel jsem první kolo, pak už jsem trochu tuhnul, ale dobrý. Byl jsem jednu dobu první,“ uvedl Macháč. „Jel jsem druhý úsek a měl jsem tam kontakt nějakého Kanaďana, kterého jsem se snažil udržet. Pak se mi ale povedlo mu v druhém kole nastoupit. Trochu jsem šetřil síly ta první dvě kola, ale stejně to bylo hrozně těžký, takže jsem vlastně neušetřil vůbec nic. Zkusil jsem to ale urvat a podařilo se mi ještě stáhnout tři lidi,“ dodal Matouš.

Třetí úsek byl v podání Tomáše Kalivody. „V prvním kole jsem pošetřil, ve druhém jsem nastoupil,“ řekl Kalivoda. „Tomáš je vorval a tím mě dostal pod tlak. Musel jsem jet před Švéďákem, Italem a Švýcarem a držel jsem si to do posledního kilometru, jenže pak mě Švýcar před finišem sjel a tam mi cukl na cílové rovince, to mě trochu mrzí. Ale my jsme se šetřili na příští rok na olympiádu, a tam jim to všem ukážeme!“ řekl odhodlaně finišman štafety Jan Pechoušek.

KK

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři