SP Falun: Premiéra pro Bauera, do akce jde opět i Havlíčková, Dufek a Tuž

SP Falun: Premiéra pro Bauera, do akce jde opět i Havlíčková, Dufek a Tuž

3 min 40 s

Na poslední zastávku Světového poháru běžeckého lyžování vypravila česká reprezentace opravdu početnou skupinu. Do akce totiž půjde hned deset závodníků. V dospělém Svěťáku dostane poprvé šanci i talentovaný junior Matyáš Bauer, který odjede všechny tři závody.


Závodní víkend ve švédském Falunu uzavře letošní sezónu běžců na lyžích. V pátek se pojede sprint klasickou technikou a na startu uvidíme hned osm českých zástupců. Mezi muži se o postup do nejlepší třicítky popere Michal Novák, Luděk Šeller, Ondřej Černý, šanci dostane opět i Jiří Tuž a úplně poprvé ve Světovém poháru se představí Matyáš Bauer. 

 

Ten patří společně se svým vrstevníkem Tužem k největším nadějím tohoto ročníku a potvrzoval to na několika závodech juniorském FESA Alpen Cupu, ale i juniorském mistrovství světa.

 

V ženské části uvidíme na startu tradiční trojici Kateřina Janatová, Tereza Beranová a také Barbora Antošová. Pro Janatovou budou všechny tři víkendové závody maximálně důležité, jelikož se aktuálně nachází na 13. místě v celkovém hodnocení Světového poháru. Závodnice za ní jsou ovšem na dostřel, takže každý bod v této situaci bude pro českou závodnicí cenný.

 

Na sobotní klasické desítce bude česká stopa ještě větší. Nepojedou ji sice sprinteři Ondřej Černý a Luděk Šeller, ovšem navíc nastoupí Adam Fellner, Tomáš Dufek a také Barbora Havlíčková. Na startu tak budou i sprinterky Tereza Beranová a Barbora Antošová, pro kterou půjde o první distanční závod ve Světovém poháru.

 

Nedělního masáku na 20km se bude účastnit Michal Novák, Adam Fellner, Tomáš Dufek, Jiří Tuž, Matyáš Bauer, Kateřina Janatová a Barbora Havlíčková.

 Pomoc Ukrajině