SP Canmore: Janatová ve třetí desítce, Fellner na 38. pozici

SP Canmore: Janatová ve třetí desítce, Fellner na 38. pozici

5 min 12 s

Reprezentanti v běžeckém lyžování se přesunuli za oceán, kde se závodí poprvé od roku 2019. Závody hostí kanadské Canmore a závodníci mají za sebou závod na 15 km volnou technikou. Z českého týmu se nejvíce dařilo Kateřině Janatové.


Na severoamerický kontinent se vydal trojlístek českých závodníků. Michal Novák se stále zotavuje z nemoci a soustředí se na finále Světového poháru na severu Evropy. Dvojzastávku v zámoří tak absolvují pouze Kateřina Janatová, Tereza Beranová a Adam Fellner. Navíc se kvůli problémům s přepravou techniky konala ještě jedna změna a místo úvodních závodů na 10 km s intervalovým startem se jely závody na 15 km s hromadným startem.

Ženy šly do akce v 10:40 místního času, Kateřina Janatová nastoupila do závodu s číslem 22. Do akce šla i Tereza Beranová, která se spíše profiluje jako sprinterka. Kvůli nemoci zmeškala velkou část sezony, a proto šlo o první distanční závod od listopadového Světového poháru v Ruce.

Janatová se od startu snažila držet čela závodu, ovšem ve třetině závodu už Češka byla součástí stíhající skupinky na 19. pozici. Mezi ní a Kalvaaovou na 18. pozici se utvořila malá mezera. Na mezičase 10,5 km se česká závodnice držela kolem 26. místa. Tuto pozici Janatová udržela až do konce závodu, cílovou čárou projela téměř o dvě a třičtvrtě minuty později za vítězkou Jessie Digginsovou.

„Dnes to nebyl můj den. Nedokážu vyhodnotit, proč jsem se cítila tak špatně, když jsem se precizně připravovala na výšku. Trošku mě zklamalo, že se nejelo 10 km individuál, protože v bruslení jezdím o hodně líp sama. Teď mi nezbývá nic jiného, než to hodit za hlavu, a doufat, že zítra bude lepší den,“ popsala Janatová.

Tereza Beranová se od prvních kilometrů pohybovala v páté desítce, ve které i dorazila do cíle. Ve výsledkové listině patřilo pětadvacetileté Češce celkové 42. místo. 

V mužském závodu se dlouhou dobu drželo prvních 44 závodníku v půlminutě a v této velké skupině se pohyboval i Adam Fellner. Kolem čtyřicátého místa se jediný český reprezentant ve startovním poli držel v průběhu celého závodu. Do cíle dorazil na 38. pozici, za vítězem Simenem Kruegerem zaostal o téměř dvě a půl minuty.

Kompletní výsledky ženského závodu naleznetepod tímto odkazem, výsledky z mužského závodujsou k dispozici zde. Světový pohár v Canmore pokračuje již v sobotu večer středoevropského času, na programu jsou sprinty volnou technikou.Pomoc Ukrajině