SP Canmore: Janatová v první dvacítce, Fellner uzavřel čtvrtou desítku

SP Canmore: Janatová v první dvacítce, Fellner uzavřel čtvrtou desítku

4 min 54 s

V neděli si běžci na lyžích v kanadském Canmore poprvé vyzkoušeli klasiku. Na těžkém profilu trati je čekal závod na 20 km s hromadným startem. Výborný výsledek zapsala Kateřina Janatová, která do cíle dorazila na 18. pozici.


Po volné desítce a sprintech volně si závodníci v Canmore vyzkoušeli také klasiku. Konkrétně šlo o závody s hromadným startem na 20 km a závodů se účastnila dvojice českých reprezentantů.

V ženském závodu do bílé stopy zamířila Kateřina Janatová. Po prvních dvou ze šesti okruhů se držela v třicetičlenné skupince závodnic, které tvořily čelo. Další odjetý okruh znamenal nabrání půlminutové ztráty na vedoucí ženy, stále se však držela kolem pětadvacáté pozice. V nájezdu do pátého okruhu se náskok čela zdvojnásobil, ale Janatová měla stále na dohled první dvacítku. Janatová nakonec do cíle dorazila na 18. místě, na cílové čáře porazila v těsném souboji Tiril Udnes Wengovou. Závod vyhrála Frida Karlssonová.

„Dnes to bylo podle mě náročné na přípravu mázy, mám pocit, že naši kluci odvedli dobrou práci, protože mi ten odraz vydržel skoro celých 20 kilometrů, některým holkám to odešlo ještě víc, takže si myslím, že to bylo dobré. Lyže mi určitě pomohly i ve finiši, že jsem jela ve skupině a byla jsem tam vepředu, takže 18. místo určitě beru, na klasice je to pro mě dobrý výkon a rozhodně jsem se cítila lépe než předtím, takže doufám, že na to navážu v Minneapolis ještě víc,“ sdělila své pocity ze závodu Kateřina Janatová.

Do závodu mužů nastoupil v českých barvách pouze Adam Fellner. Ten se první třetinu závodu držel v čelní skupině, po třetím odjetém okruhu z šesti už však nabral na čelní skupinu čtyřicetivteřinovou ztrátu a držel se kolem 40. místa. Český reprezentant postupně sice nabíral časovou ztrátu na ty nejlepší, pozičně se však stále držel kolem chvostu čtvrté desítky. Do cíle dorazil na 40. příčce, na vítězného Golberga ztratil necelé tři minuty.

Kompletní výsledky dnešního závodu žen naleznetezde, mužské výsledky jsoupod tímto odkazem. Nyní běžce na lyžích čeká den volna a v úterý zamíří opět do bílé stopy. Zastávka Světového poháru v Canmore bude ukončena sprinty klasickou technikou.

 Pomoc Ukrajině