Smolné zlomení hole a čtvrté místo. Michal Novák se zúčastnil festivalu Martina Fourcada

Smolné zlomení hole a čtvrté místo. Michal Novák se zúčastnil festivalu Martina Fourcada

4 min 24 s

V malebném prostředí Alp na pomezí Francie a švýcarské Ženevy, v městě Annecy, se uplynulý víkend konal už třetí ročník Nordic Festivalu Martina Fourcada. Na programu krom dvou biatlonových závodů, kde se objevili i Michal Krčmář s Markétou Davidovou, byl jako hlavní bod závod běžců na lyžích, kterého se zúčastnili i Michal Novák a Petra Nováková. Michal i přes komplikace s vybavením dojel v nabité konkurenci na čtvrtém místě.


Prestižní akci si český reprezentant pochvaloval. „Je to kvalitní a náročný závod v dobré konkurenci, což v rámci letní přípravy moc vítám. Je taky fajn, že se v Annecy potkáme i s biatlonisty a lidmi z firem, které nás podporují.“

Samotný Michalův závod probíhal vyřazovacím stylem. Na startu stálo šestnáct závodníků a s každým kolem se jejich počet zužoval až na konečnou desítku. Ta si to pak rozdala v posledním kole o vítězství. Konkurence přitom rozhodně nebyla malá. Závodu se zúčastnil například Američan Kevin Bolger, který závodil na letošní zimní olympiádě, nebo Nor Håvard Solås Taugbøl, který loni na SP v Oberstdorfu bral bronz v individuálním sprintu.

„Závodní den je vždycky dlouhý, máme docela bohatý program včetně společného běhu s Martinem Fourcadem. V závodě jsem se cítil velmi silný a intuitivně jsem měl pocit, že bych měl i vyhrát. Během posledního okruhu jsem si však smolně dvakrát zlomil hůl, což mi bohužel moc nepomohlo,“ zhodnotil český běžec finále. Závodu v Annecy se zúčastnila také Michalova sestra a další přední reprezentantka Petra Nováková.

Bývalý francouzský biatlonista, pětinásobný olympijský vítěz (2x v Soči, 3x v Pchjongšchangu), třináctinásobný mistr světa a sedminásobný vítěz Světového poháru (2011-2018), jenž je v tomto ohledu rekordmanem a předčil tím i slavného Nora Oleho Einara Björndalena, se na organizaci turnaje podílí jako jeho šéf. Letos se přišlo na celý víkend podívat přes třicet tisíc diváků, což je nový návštěvnický rekord.

Foto: Elsa Favre.Pomoc Ukrajině