×
Slovo předsedy běžců na lyžích Pavla Bence po sezoně 2018/2019

Slovo předsedy běžců na lyžích Pavla Bence po sezoně 2018/2019

28.03.2019

Vážení příznivci běžeckého lyžování,

rád bych Vám jménem vedení Úseku běžeckých disciplín SLČR poděkoval za odvedenou celoroční práci v letních i zimních měsících, a především v právě ukončené závodní sezóně 2018/2019.

Podíleli jste se na výchově mládeže, pořádání závodů, funkcionářské práci, nudném vyplňování dotačních titulů, shánění financí, udržení chodu Vašich oddílů a dalších činnostech důležitých pro správné fungování běžeckého lyžování v České republice. Předpokládám, že navzdory všemu jste určitě v průběhu roku zažili příjemné chvíle ve sportovním prostředí, které dokážou zapomenout na to nepříjemné.

Po sezóně tradičně přichází čas bilancování, ve kterém by rozhodně neměly zapadnout některé výsledky našich mladých reprezentantů. Česká republika po dlouhé době vybojovala stříbro na MS U23 zásluhou Michala Nováka, v mezinárodní konkurenci se neztratila ani děvčata Tereza Beranová a Kateřina Janatová. Skvělá prvenství a celkové vítězství v juniorském OPA CUPU si připsala Barbora Havlíčková, zlato na Univerziádě vyhrála Petra Hynčicové a velmi dobře se prezentovala také naše mládežnická výprava na EYOWF v čele se čtvrtým místem Mathiase Vacka. Celkem sedm závodníků poté vybojovalo body v elitním seriálu Světového poháru. Po totální generační obměně to jsou výsledky, které nám dávají optimistický výhled do dalších let a za kterými se schovává celoživotní práce samotných sportovců, ale i některých z vás.

Tak jak to ve sportovním životě chodí, něco se podařilo lépe, něco nám nevyšlo a stále máme co zdokonalovat. To je však lidské a přirozené. Nyní nás čekají hodnocení uplynulé sezóny, příprava na sezónu novou a pro některé nekonečné schůzování.

Užívejte každého dne a všem patří velký dík.

Pavel Benc
Předseda ÚBD SLČRGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři