Skijácký trojboj za účasti reprezentantů ovládli Janatová a mladík Lukeš

3 min 33 s

Za účasti kompletních reprezentačních družstev proběhl o víkendu 11. a 12. července jilemnický Skijácký trojboj. Z celkového vítězství se radovali domácí závodníci Kateřina Janatová a Tomáš Lukeš, který se tak jako reprezentant do 23 let postaral o největší překvapení víkendu!

Při třetím ročníku Skijáckého trojboje se závodníci postavili nejprve na atletickou dráhu, kde je podle věkové kategorie čekalo 1 000 až 1 500 metrů běhu. V kategorii žen byla s časem 4:48,1 nejrychlejší Kateřina Smutná. V závodě mužů běžel nejlépe Tomáš Lukeš za 4:01,4.

V závodním programu pak následovaly kolečkové lyže a norský sprint klasicky (400 m). Nejvíce bodů do celkového pořadí si připsali Zuzana Holíková, která je nováčkem v sestavě ženské reprezentace, a Ondřej Černý, reprezentant do 23 let.

Na závěr pak na účastníky Skijáckého trojboje čekaly intervalové starty volně. Ženy absolvovaly 7,5 kilometru, muži o pět kilometrů víc. V kategorii žen běžela nejrychleji Kateřina Janatová v čase 17:48,2. V závodě mužů si své druhé vítězství připsal Tomáš Lukeš za 27:20,5.

Za umístění v každé disciplíně si závodníci připisovali body do celkového pořadí – 15 bodů za první místo, za každé další pak o jeden bod méně.

V kategorii mužů se celkovým vítězem stal s velkým náskokem Tomáš Lukeš, který posbíral 41 bodů (15 – 11 – 15). Druhou příčku obsadil Luděk Šeller (30 bodů), třetí místo vybojoval Adam Fellner (29).

Mezi ženami nejvíce bodů nasbírala Kateřina Janatová – do výsledkové listiny si jich připsala 40 (13 – 12 – 15). Druhá byla Zuzana Holíková a třetí Tereza Beranová. Obě získaly shodně 37 bodů, Zuzanu Holíkovou ale posunulo na druhou příčku vítězství v norském sprintu.