Schützová uhájila žlutý dres a vyhrála Světový pohár na kolcích

3 min 17 s

Celkovou vítězkou Světového poháru na kolečkových lyžích je Sandra Schützová! Jilemnická závodnice zakončila celý ročník 4. místem při výjezdu na legendární Alpe Cermis v italském údolí Val di Fiemme, kde se o uplynulém víkendu konalo mistrovství světa.

Právě světový šampionát byl závěrečným podnikem Světového poháru. Konal se od 16. do 19. září v italském Val di Fiemme, kde se kromě Schützové představil také český reprezentant Tomáš Kalivoda.

Závodní program otevřel závod na 10 km volně, při kterém Schützová obsadila 4. místo. Kalivoda byl na 16km trati patnáctý.

Následovaly sprinty volně na 200 metrů, ve kterých bral Kalivoda 20. příčku a Schützová obsadila 6. pozici.

Do sobotních team sprintů čeští závodníci nenastoupili.

V neděli pak celý ročník i šampionát vyvrcholily velkolepým způsobem: výjezdem klasickou technikou na legendární Alpe Cermis. Tomáš Kalivoda vybojoval na patnáctikilometrové trati třinácté místo. Schützová obsadila na 13km trase 4. místo!

„Tak a je dobojováno! Dneska z toho byla zase brambora! Trochu mě to mrzí, protože odjíždím bez medaile, ale na druhou stranu závodit v takové konkurenci a vybojovat dvě 4. místa je super ukazatel toho, že příprava jde tím správným směrem,“ napsala česká závodnice na svůj Facebook.

Sandra Schützová tak vyhrála celkově Světový pohár na kolečkových lyžích. Po 13 závodech, do nichž se počítalo i mistrovství světa ve Val di Fiemme, nasbírala 775 bodů a nechala za sebou Slovenku Alenu Procházkovou (698) i Švédku Linn Sömskarovou (580).

Kompletní výsledky šampionátu najdete zde.