Schützová má první zlato ze Světového poháru na kolečkových lyžích

Schützová má první zlato ze Světového poháru na kolečkových lyžích

3 min 24 s

Své premiérové vítězství ve Světovém poháru na kolečkových lyžích slaví Sandra Schützová, která v sobotu 21. srpna ovládla závod na 26 km volně s hromadným startem v estonském Tartu! „Stále pro to nemohu najít slova! Když něco chcete a uděláte pro to všechno, tak je možné všechno,“ hodnotila pak závod na svém Facebooku.


Pro českou závodnici přitom nezačaly závody v Pobaltí podle jejích představ. V pátečním sprintu volně si připsala „až“ pátou pozici. „Po sprintu jsem byla trochu zklamaná, protože v rozjížďkách jsem se cítila silná, ale pak jsem při sprintu v cílové rovince vyčkávala příliš dlouho,“ napsala.

V sobotu se pak postavila na start závodu na 26 kilometrů volně s hromadným startem, který se od začátku odehrával podle plánu. „Od startu jsem cítila, že to bude můj den. Často jsem jela na první pozici,“ uvedla.

Nezastavila ji smůla, když dvakrát přišla o hůl. „Poprvé jsem musela jet tři kilometry bez holí, podruhé to bylo čtyři kilometry před cílem, kdy jsem dostala krátkou hůl, ale lepší než nic,“ smála se. 

V dramatickém finiši porazila o dvě desetiny sekundy ruskou hvězdu Natalii Něprjajevovou,  o tři desetiny Italku Elisu Sordellovou. „Snažila jsem se útočit 800 metrů před cílem a získala jsem své první vítězství! Tak dlouho jsem si přála slyšet českou hymnu! A po dnešním závodě jsem navíc dostala žlutý dres pro vedoucí ženu průběžného pořadí,“ dodala.

Kompletní výsledky závodů v Estonsku najdete zde.

Foto: Facebook Sandry Schützové