Schützová má další vítězství ve Světovém poháru na kolcích

Schützová má další vítězství ve Světovém poháru na kolcích

3 min 6 s

Sandra Schützová se dostala na kolečkových lyžích do skvělé formy! Během dvou dnů získala ve Světovém poháru další dvě medaile – v pátek 27. srpna brala stříbro ve sprintu, v sobotu přidala zlato v distančním závodě volně s hromadným startem. A dál tak drží žlutý dres pro vedoucí závodnici celkového pořadí!


Jilemnická závodnice prožívá skvělé závodní léto. Své tažení Světovým pohárem odstartovala v červenci dvěma bronzovými medailemi ve slovenské Banské Bystrici. Následovalo fantastické vystoupení v Tartu a Otepää, kde si připsala své první vítězství ve Světovém poháru na kolečkových lyžích v životě. K tomu pak přidala bronzovou medaili, díky čemuž odjížděla z Estonska se žlutým dresem pro vedoucí ženu celkového pořadí.

A tento víkend ve skvělých výsledcích pokračuje v lotyšské Madoně. Nejprve v pátek ovládla kvalifikaci sprintu volně, aby následně vybojovala ve finále skvělé druhé místo za vítěznou Švédkou Jackline Locknerovou.

V sobotu ji čekal závod na 15 kilometrů volně s hromadným startem. A v něm si v dramatickém finiši připsala cenné vítězství, když o 1,1 sekundy porazila Slovenku Alenu Procházkovou a o dvě vteřiny Rusku Dariu Rogozinovou. „To byl závod! Byla jsem hladová po vítězství a nic mě nemohlo zastavit,“ shrnula to na svém Facebooku.

V neděli závodní program v Lotyšsku uzavře start na 10 kilometrů klasicky.

Kompletní výsledky najdete zde