Randáková s Milerskou se ohlíží za MČR: Rezervy jsou, doufáme v účast na MSJ

Randáková s Milerskou se ohlíží za MČR: Rezervy jsou, doufáme v účast na MSJ

6 min 8 s

Hana Randáková s Annou Milerskou se stávají důležitými články juniorské reprezentace. Na Mezinárodním mistrovství České republiky spolu obě reprezentantky sváděly kvalitní souboje o zlaté medaile. Své konkurentky v juniorské kategorii nechaly bojovat pouze o bronzové placky.


Úspěšnější byla na letošním MČR v libereckém areálu Vesec Hana Randáková. Osmnáctiletá reprezentantka si ze severu Čech odváží hned tři medaile, dvě nejcennější a jednu stříbrnou.

„Jsem moc spokojená za dvojnásobný titul mistra republiky a za jedno druhé místo, myslím si, že celkově to MČR je hodně vydařené. Myslím si, že mě to nakoplo do dalších tréninků a budeme ještě dál pilovat,“ přiznala rodačka z Písku.

Už v loňském ročníku zářila především na domácích juniorských závodech. Na přelomu roku si odvezla double z Jablonce nad Nisou, na bednu vystoupala i v Novém Městě. Ale vrcholem sezony byl Evropský olympijský festival mládeže, kde Randáková vybojovala ve velké konkurenci pěkné páté místo ze sprintu, se štafetou pak slavila bronz. Nyní už se její oči upírají na následující ročník.

„Ještě nás čeká týdenní soustředění v Rakousku, pojedeme lyžovat na ledovec, potom první sníh a pak už budou závody. V sezoně se pak budu nejvíce soustředit na nominaci na mistrovství světa juniorů a zajet co nejlepší výsledky hlavně tam,“ hlásí česká reprezentantka.

Sadu tří medailí si z Liberce veze domů i Anna Milerská, konkrétně dvě stříbra a jedno zlato. Sedmnáctiletá reprezentanta oproti loňskému roku předvedla velký krok vpřed.

„Posun oproti loňskému roku tam určitě je. Loni jsem tu byla dvakrát čtvrtá, ale přes léto jsem udělala velký kus práce, ale ještě je samozřejmě pořád na čem pracovat. Rezervy jsou určitě obrovské, a to po všech stránkách. Holky z reprezentace nám daly hodně sekund, takže určitě je na čem makat. Konkrétně mám velké rezervy v síle a v technice,“ přiznala Milerská.

Rodačka z Třince prožila loni také povedený ročník, její výkonnost rostla závod od závodu, a to se projevovalo i na výsledcích. Na Evropském olympijském festivalu zapsala trojnásobné umístění v elitní dvacítce, na závěr přišla sladká tečka v podobě bronzové medaile, kterou vybojovala s Randákovou, Hellmichem a Kožnarem. Silný byl závěr ročníku, v Novém Městě slavila dvě pódiová umístění a z posledního závodu si domů odvezla stříbro.

Juniorská reprezentace je momentálně na soustředění v rakouském Ramsau, před startem nového ročníku je ještě čeká trénink na sněhu. „Po Ramsau máme ještě v plánu další soustředění na sněhu v Livignu a v Planici,“ přiznala Milerská.

„Já si nějaké konkrétní cíle nikdy nedávám, ale samozřejmě chci jezdit co nejlépe to půjde, a třeba se i dostanu na juniorské mistrovství světa v Planici,“ promluvila sedmnáctiletá reprezentantka o svých cílech pro novou sezonu.

 

 Pomoc Ukrajině