První den největší radost, druhý den největší zklamání… 7 NEJ Michala Nováka na Tour de Ski

První den největší radost, druhý den největší zklamání… 7 NEJ Michala Nováka na Tour de Ski

3 min 33 s

V první etapě dosáhl na životní výsledek, hned další den ale skončil největším zklamáním. Michal Novák má za sebou úspěšnou Tour de Ski – připsal si v ní celkové 24. místo, které překvapilo i jeho samotného. Jaké momenty z letošní Tour byly pro českého reprezentanta ty NEJ?


Největší radost:

Tu jsem měl po prvním závodě Tour de Ski, kdy jsme jeli sprint ve Val Müstair, ve kterém se mi podařilo postoupit do semifinále a bral jsem celkové deváté místo.

Největší zklamání:

To přišlo hned ve druhé etapě. Při patnáctce klasicky jsem jel ve Val Müstair pod svoje možnosti, kromě toho byla náročná podmínka a já měl trochu horší lyže.

Největší překvapení:

Že jsem v celkovém pořadí na 24. místě. Musím říct, že jsem s tím umístěním spokojený a je pro mě velmi pěkné.

Nejtěžší etapa:

Asi ta čtvrtá, což byla patnáctka v Toblachu skatem. Nemůžu říct, že by se mi jelo vyloženě špatně, ale tahle etapa mě bolela nejvíc z celé Tour.

Nejtěžší moment:

Nejhůř mi bylo v 7. etapě po čtvrtfinále sprintu ve Val di Fiemme, kdy jsem cítil, že bych mohl postoupit, ale Francouz Jouve mi skočil do stopy, přejel mi přes lyže a já spadl.

Nejhezčí moment:

Ten přišel hned v první etapě, když jsem postoupil do semifinále. Usiloval jsem o to dva roky, dlouhodobě to byl můj cíl, tak jsem byl moc rád, když se mi to konečně podařilo.

Nejlepší vzkaz z Česka:

Potěšil mě každý vzkaz, který jsem dostal. Těch pozitivních a hezkých bylo opravdu hodně a měl jsem z nich velkou radost.