Proběhla Valná hromada OSÚ běžeckých disciplín

Proběhla Valná hromada OSÚ běžeckých disciplín

3 min 55 s

V sobotu 27. února se v pražském Clarion Congress Hotelu uskutečnila řádná Valná hromada Odborného sportovního úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů České republiky.


V rámci jednání byly předneseny zprávy z klíčových oblastí fungování běžeckého lyžování, mimo jiné o činnosti reprezentačních družstev, o uskutečněných závodech v uplynulé zimní sezoně, o činnostech jednotlivých komisí a proběhlo také celkové zhodnocení fungování a hospodaření úseku. 

 

„Rád bych poděkoval všem delegátům a hostům za účast na Valné hromadě a za jejich práci v uplynulé sezoně, jež byla vzhledem k podmínkám velmi komplikovaná. Především bych chtěl poděkovat svému týmu, nacházíme se v polovině volebního období a myslím, že je za námi vidět pořádný kus práce,“ uvedl předseda OSÚ BD Aleš Vaněk. „Zároveň jsme si velmi dobře vědomi, že minimálně stejné penzum práce je před námi. V příští sezoně nás čeká mistrovství světa, v roce 2026 pak zimní olympijské hry. Uděláme maximum, abychom byli úspěšní jak na poli sportovním, tak také v oblastech výchovy mladých talentů, silných marketingových partnerství a fungování úseku obecně. Mohu všechny ujistit, že už nyní velmi intenzivně pracujeme na tom, aby se běžecké lyžování v nadcházejících letech dostalo za o další krůček výš,“ dodal.

 

V rámci Valné hromady došlo také k slavnostnímu vyhlášení soutěže Superpoháru družstev dospělých, dorostu a žactva, kterou vyhrál oddíl TJ Dukla Liberec. Zároveň proběhlo vyhlášení ankety Můj trenér, jejímž cílem je oceňovat trenéry za jejich obětavou práci, přístup k lyžování, svým svěřencům i rodičům. Vítězkou se stala Kateřina Hynčicová, která se stala druhou ženskou vítězkou, po Beatě Kluzové (vítězka prvního ročníku) a Petru Riegerovi (vítěz druhého ročníku).Pomoc Ukrajině