Příprava pokračuje, B-tým běžců na lyžích absolvoval v Harrachově druhý tréninkový kemp

Příprava pokračuje, B-tým běžců na lyžích absolvoval v Harrachově druhý tréninkový kemp

6 min 38 s

Přípravné období je v plném proudu a kromě reprezentačního áčka už je v zápřahu i B-tým běžců na lyžích. Druhý tréninkový kemp proběhl na konci června v Harrachově a béčko se ho účastnilo v kompletním složení.


Od pondělí do pondělí na přelomu června a července se konal druhý přípravný kemp reprezentačního B-týmu běžců na lyžích. S určitými přestávkami se ho zúčastnila kompletní tréninková skupina. „Kempu se účastnili všichni členové B-týmu, ačkoliv někteří z nich absolvovali i akci s áčkem. Sem tam někdo potřeboval dořešit nějaké resty, hlavně ve škole, takže někdo na chvíli odjel a zase se k nám do Harrachova vrátil,“ upřesnil obsazení trenér Aleš Lejsek.

Právě nejzápadnější krkonošské středisko a jeho blízké okolí skýtá ideální podmínky pro letní přípravu běžců na lyžích. „Zázemí harrachovské Dukly má velmi slušnou úroveň. Je tu skvěle vybavená posilovna a parádní podmínky v okolí na běhání po Harrachově. Už od loňská máme vybrané okruhy, kde běháme v určitém měřeném tempu pod laktátem. Podle toho můžeme dobře sledovat výkonnost daného sportovce,“ popsal kouč zařízení a možnosti přímo v Harrachově.

B-tým ale využil pro různé části tréninku i blízké okolí, zejména tratě pro tréninkové jednotky na kolečkových lyžích. „Jezdili jsme poměrně těžké intenzivní tréninky v Jilemnici na dráze na kolečkových lyžích. Dlouhé tréninky a výjezdy do kopce se dají jezdit zase v okolí Souše a Smědavy v Jizerkách. Podmínky pro nás tedy byly více než dostačující,“ pochvaloval si rozmanitost možností přípravy trenér béčka.

Zároveň nezapomněl uznale poukázat na tréninkovou morálku a přístup svých svěřenců k letní přípravě. „Zatím jsem spokojený, celý tým dobře funguje a maká. Není tam nikdo, kdo by se chtěl nějaký způsobem ulívat, zašívat nebo neměl do tréninku chuť. I během posledního tréninku v Jilemnici se kluci hecli a šli jsme dokonce asi tři série navíc. Zvládli toho tedy ještě víc, než jsem původně chtěl,“ prozradil s úsměvem na rtech.

Jakmile druhý tréninkový kemp skončil, naordinoval trenér povinné volno. „Po víkendu si dáme pár dní volno, všem jsem minimálně na dva dny zakázal používat kolečkové lyže a boty na běhání. Poté postupně začneme s lehkým tréninkem a o víkendu nás čekají závody v Jilemnici. Všichni se budou účastnit tamního trojboje,“ připomněl tradiční letní klání v krkonošském středisku.

Jak už bylo zmíněno, tři členové B-týmu se účastnili tréninku s áčkem v německém Oberhofu. Spolupráce a provázanost obou skupin se ukázala jako oboustranně prospěšná a během letní přípravy dojde k jejímu většímu prohloubení. „Tomáš Lukeš, Tomáš Dufek a Barbora Havlíčková se účastnili kempu společně s A-týmem a vedlo to k oboustranné spokojenosti. Trenéři i sportovci potvrdili, že to celé funguje, a se na úseku dohodlo, že celý B-tým pojede společně s áčkem v půlce července na kemp do Livigna,“ sdělil s radostí čerstvou novinku Aleš Lejsek.Pomoc Ukrajině