Při premiérovém výjezdu do Bedřichova získali tituly Řezáč a Moravcová

Při premiérovém výjezdu do Bedřichova získali tituly Řezáč a Moravcová

6 min 31 s

AKTUALIZOVÁNO Mistrovské tituly v běhu na kolečkových lyžích klasicky mají nové majitele. Z Liberce do Bedřichova dokázali v neděli 4. října nejrychleji vystoupat Stanislav Řezáč a Klára Moravcová. (Do článku jsme doplnili hodnocení Stanislava Řezáče)


Pro závodníky i pořadatele to byla zajímavá premiéra. Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci silnic na Ještědu se nemohl uskutečnit tradiční výjezd k ikonickému vysílači. Místo toho se závodilo na 9,2 kilometru dlouhé trati s převýšením 490 metrů, která vedla z Liberce přes Českou Chalupu až na Malinový vrch.  

„Jsem rád, že i když se jednalo o novou trasu, což vždy přináší rizika, tak se závody vydařily. Vysvitlo sluníčko, zúčastnilo se hodně lidí, takže všechno vyšlo výborně. A co se týče výsledků, tak Standa Řezáč ukázal, že se s ním stále musí počítat,“ řekl Lukáš Sacher, ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR.

V kategorii mužů zvítězil zkušený Stanislav Řezáč, který si do výsledkové listiny zapsal čas 34:27.7. „Dobře ten kopec znám, protože na Bedřichově přechodně bydlím a na kolečkových lyžích už jsem ho párkrát v tréninku jel. Proto jsem věděl, že je poměrně rychlý, což pro mě není úplně výhodné. Plánoval jsem, že pojedu stylem soupaž s nohou, jenže přes noc pršelo, tak se nová kolečka na mokrém asfaltu trochu smýkala a noha se příliš využít nedala. Musel jsem jet proto hodně rukama, na stříďák došlo až na poslední čtyřstovce, kde jsem si dokázal vytvořit náskok,“ líčil vítěz závodu. „Na tenhle titul jsem čekal šest let. Letos jsem pro něj ale v letní přípravě udělal víc než dřív, tak jsem doufal, že by to mohlo vyjít. Vážím si toho, že jsem dokázal vybojovat titul i v tomhle věku,“ dodal s úsměvem 47letý závodník Slavia pojišťovna sport teamu.

Druhá příčka patří Jakubu Štvrteckému, třetí místo obsadil Tomáš Kalivoda, jediný reprezentant na startu závodu. Titul v juniorské kategorii pak získal Šimon Pavlásek.

Mistrovský titul ze závodu žen si odnáší Klára Moravcová s časem 41:17.9, která porazila druhou Karolínu Grohovou o 33 vteřin. Bronzová medaile patří Adéle Boudíkové. Nejrychlejší juniorkou byla Eliška Šibravová.

Mistrovství republiky se uskutečnilo v rámci závodu Skiroll (c)up BEDŘICHOV, který je součástí seriálu Efisan Skiroll Classics. O české tituly při něm jeli dospělé kategorie a junioři. 

VÝSLEDKY

Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích klasicky, Skiroll (c)up BEDŘICHOV, 4. října 2020

Muži: 1. Stanislav Řezáč (Slavia pojišťovna sport team) 34:23.7, 2. Jakub Štvrtecký (SKB Velké Karlovice) +25.7, 3. Tomáš Kalivoda (Fischer Ski klub Šumava Vimperk) +39.3

Ženy: 1. Klára Moravcová (Ski klub Jablonec nad Nisou) 41:17.9, 2. Karolína Grohová (Silvini Madshus Team) +33.8, 3. Adéla Boudíková (Vltava Fund ski team) +45.1

Junioři: 1. Šimon Pavlásek (Fischer Ski klub Šumava Vimperk) 37:28.7, 2. Jakub Strouhal (FENIX SKI TEAM Jeseník) +9.9, 3. Martin Kočandrle (SPORT CLUB PLZEŇ) +18.0

Juniorky: 1. Eliška Šibravová (TJ Dukla Liberec) 43:46.8, 2. Kateřina Švancarová (Sun Sport team) +2:04.3, 3. Jolanta Byrtus (FENIX SKI TEAM Jeseník) +2:28.4

Kompletní výsledky najdete zde.