×
Představujeme reprezentanty: Tereza Beranová

Představujeme reprezentanty: Tereza Beranová

16.09.2020

Proč ji možná v budoucnu uvidíte ve filmu nebo v divadle? Co si pouští do sluchátek před závodem? A na čem je závislá? Tereza Beranová odpovídá v dalším díle seriálu Představujeme české reprezentanty.

Jaký byl tvůj nejlepší výsledek za uplynulou sezonu?

Pro mě byl nejlepší výsledek sprint na 100 m z Drážďan. První start na tak krátké trati a hned vítězství?! To beru! Byla škoda, že nešlo zkombinovat sérii světového poháru se sérií 100m sprintů. Doufám, že do dalších let bude lepší možnost kombinace. Nejlepší závod v Kanadě se bohužel nekonal. Ale byl to krásný týdenní pobyt, kde jsem si rozšířila obzory v místním gastru.

Jaký je tvůj cíl pro následující sezonu?

Cíl pro nadcházející sezonu je naučit se kopnout nohu do cíle a jít do všeho naplno, nejlépe po hlavě.

Jaký je tvůj oblíbený, a naopak nejméně oblíbený trénink?

Stoprocentně posilovna. Zrušit se mi jde. Zároveň mě baví a neustále si posouvám hranice. Naopak kardio - 12 opakování 5 sérií…To je zbytečně náročný pro Terezku (smích).

Čemu by ses chtěla věnovat po lyžařské kariéře?

Po sportovní kariéře bych se rada věnovala divadlu, tanci, zpěvu. Zkusila pár konkurzů na divadelní či filmovou roli a taky bych nejradši procestovala svět.

Jaký typ závodu máš nejraději?

Popravdě nemám žádný oblíbený. Všechny typy závodů a délky tratí mi jsou sympatické a rada bych je časem zkusila všechny.

Jaký typ závodu ti chybí ve světovém poháru?

Rozhodně by se dal světový pohár obohatit a zatraktivnit 100m sprintem nebo smíšeným team sprintem.

Čemu se věnuješ ve svém volném čase?

Ve svém volném čase se věnuji především sobě. Mám závislost na oblečení! Navštěvuji rodinu, popřípadě mačkám stopky na trénincích přítele. Ráda si ale jen tak lehnu a nic nedělám.

Který song si pustíš před závodem? 

Hodím vám sem mé dva favority – Dusty Springfield – Son of a preacher man a Boh dal love od PSH. Taky si ráda poslechnu rap a českou klasiku. Přiznám se, že když jsem jednou byla nervózní před startem závodu, pustila jsem si Karla Gotta - Už z hor zní zvon. Když pochvíli proti mně běžela Maiken Falla se sluchátky, tak jsem si říkala, že jí beztak taky hraje Kája, nervozita byla rázem pryč, já se nemohla přestat smát a následně z toho byl postup!

Na co se v tréninku soustředíš? 

Na každý trénink se připravuji jinak. Soustředíme se především na ty těžké, na kterých si dávám obzvlášť záležet. Stačí se špatně vyspat nebo dokonce zaspat a trénink mi nevyjde. V letě chci vypilovat stravu a zlepšit kvalitu regenerace.

Dbáš na to, co jíš? Řídíš se nějakými speciálními dietními doporučeními? 

“Jste to, co jíte.” U sportovců to platí dvojnásob! Byly doby, kdy jsem jídlo nepovažovalo za až tak důležité, ale to byla chyba. Dbejte na to, co jíte.  

Jak sis užila posezónní volno?

Posezónní volno probíhalo stylem chleba s marmeládou, máslem a sýrem k snídani, obědu i večeři. Týden jsem absolutně neřešila, co sním. Na tohle moje volno bez jakýkoliv zábran je pro mne nejlepší rodinná, sluncem zalitá, Morava. Je to takový můj útěk za skutečnou rodinou. Občasné skialpy a v neposlední řadě dny strávené v pražských divadlech, bistrech a barech.

Jakého dosavadního výsledku si ceníš nejvíce?

Žádný můj dosavadní výsledek mě zatím moc neuchvátil, ale letos se mi moc líbila souhra s Kačí (Janatovou) při sprintu ve slovinské Pokljuce.

Koho ráda sleduješ na sociálních sítích a proč?

Za nejvíc chábra na české IG scéně považuji Čubačku a Nikol Štíbrovou asi ani nemusím vysvětlovat. Ráda mám i rychlá auta, motorky, přítele. Taky sleduji různé podniky v ČR i v zahraničí, ať vím, kam se nechat vzít za odměnu na večeři. A mojí obsesí je sledovat videa s podmořským světem.  Generální partner

  • cpp

Hlavní partner

Partneři