Povedený víkend v Oberwiesenthalu! Milerská pátá, Bauer s Tužem berou další TOP10

Povedený víkend v Oberwiesenthalu! Milerská pátá, Bauer s Tužem berou další TOP10

5 min 25 s

Víkend v Oberwiesenthalu, kde se konala další zastávka FESA Alpen Cupu, začal sprintovými závody a naše vlaječky byly hodně vysoko. Ani zdaleka to ale u pátku neskončilo. Čeští závodníci totiž zaznamenali ve zbylých dnech několik dalších umístěních v elitní desítce, 5. místem si o slovo řekla mezi juniorkami například Anna Milerská.


V pátečních sprintech byli Češi velmi úspěšní, v sobotu na ně však čekal náročný závod na 20km s hromadným startem volnou technikou. Ani v něm se ale neztratili a opět patřili k nejlepším. Anna Milerská si v závodě vedla výborně a do cíle doběhla jako pátá v pořadí. Rozdíly navíc nebyly vůbec velké, na čtvrtou Cenovou z Itálie ztratila pouhou vteřinu, na zisk cenného kovu jí chybělo vteřin deset.

Pro mě to byl vlastně první dvacetikilometrový závod v životě, takže jsem do něj šla s velkým respektem. Zároveň jsem se ale hodně těšila, protože distanční závody volnou technikou jsou moje nejoblíbenější. Na trati jsem se cítila hodně dobře. Závod jsem si hodně užila a výsledné 5. místo je moc příjemný bonus. Musím poděkovat servisnímu týmu, který nám na všechny víkendové závody připravil velmi dobré lyže,“ sdělila své pocity po závodě Milerská.

Do elitní třicítky se vměstnala i Hana Randáková, která obsadila 26. příčku, o pozici za ní dorazila do cíle Eliška Bímanová. 

Mezi chlapci opět potvrdila formu dvojice Matyáš Bauer a Jiří Tuž. První jmenovaný do cíle dorazil s půlminutovou ztrátou na 7. místě, Tužovi o tři sekundy unikla elitní desítka a skončil na 11. příčce. V nejlepší třicítce drželi českou vlaječku ještě 24. Vojtěch Sýkora a 28. Matyáš Pávek.

V dospělé kategorii byl na 24. místě člen reprezentačního béčka Tomáš Lukeš, mezi ženami brala body 25. Pavlína Votočková, o tři místa za ní závod dokončila i Barbora Havlíčková. Na 38. místě byla Anežka Honsová.

Neděle nabídla o polovinu kratší závod, tedy na 10km, ale tentokrát technikou klasickou a s intervalovým startem. Anna Milerská dokázala navázat na povedenou sobotu a i závěrečný den brala cenné body, se ztrátou 33 sekund byla na 9. místě. Spokojená musí být ale i Hana Randáková, která se umístila na 15. pozici, 29. byla Markéta Štefanová.

Kluci si závěrečný den vyjeli dokonce dvojitou TOP10. Matyáš Bauer zajel 8. nejrychlejší čas, Jiří Tuž byl o necelé čtyři vteřiny pomalejší, a ze závodu tak bral 9. místo. 

Mezi dospělými si nejlépe z Čechů vedl ostřílený Petr Knop na 21. místě, Tomáš Lukeš byl 27.

 Pomoc Ukrajině