Poslední tituly rozdány! Razýmová a Rypl mistry republiky na distanci klasicky

5 min 17 s

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu uzavřela distance klasicky s hromadným startem. Poslední tituly v Novém Městě na Moravě vybojovali Miroslav Rypl a Kateřina Razýmová. „V rámci možností pořadatelé udělali maximum a byly to pěkné závody,“ pochvalovala si organizaci Razýmová.

Konečný závod celého mistrovství - patnáct kilometrů klasickou technikou s hromadným startem -dokázal ve Vysočina Areně již počtvrté v řadě vyhrát Miroslav Rypl. „Mám radost, beru to jako lehkou náplast letošní sezony, protože výsledky jsou zatím za mým očekáváním,“ přiznal Rypl. „Doufám, že dostanu šanci a reprezentační trenér mě nominuje na závody Světového poháru,“ dodal. Stupně vítězů doplnili reprezentanti Adam Fellner na druhém místě a bronzový Petr Knop.

Desetikilometrovou trať zvládla nejrychleji z žen Kateřina Razýmová. „Dnes se mi jelo vcelku normálně, nemohu říct, že bych měla nějaké skvělé pocity na trati, ale měli jsme dobré lyže jak na stoupání, tak na sjezd,“ popisovala Razýmová. Podle svých slov si závod užila. „Snažila jsem se to pojmout jako jakýkoliv jiný závod, takže jsem se od začátku do konce snažila jet naplno a jsem ráda, že jsem vyhrála,“ byla spokojená se svým výkonem. „Podmínky byly dobré, v noci pršelo a ráno to asi bylo ledovaté, takže to bylo znova projeté rolbou. V rámci možností pořadatelé udělali maximum a byly to pěkné závody,“ uzavřela Razýmová. Umístění v klasice dopadlo stejně jako předchozí den na distanci volně, stříbrná skončila Petra Hynčicová a na bronz dosáhla Sandra Schützová.

V kategorii juniorů si vítězství zajistil Tomáš Lukeš před stříbrným Jakubem Švejdou. Trojici nejlepších uzavřel Michael Schütz. Ani mezi juniorkami se pořadí oproti sobotnímu závodu nezměnilo. Na nejvyšší stupeň vítězů se opět dostala Barbora Havlíčková, za ní se umístily estonské závodnice a sestry Keidy a Kaidy Kaasikuovi.

Starší dorost si podmanili Mathias Vacek a Eliška Šibravová, zatímco dorost mladší ovládli Jiří Tuž a Nela Půbalová.

Muži                                                                                                        Ženy

1. Miroslav Rypl (DULI)                                                                        1. Kateřina Razýmová (SCPL)

2. Adam Fellner (FEJE)                                                                         2. Petra Hynčicová (DULI)

3. Petr Knop (DULI)                                                                             3. Sandra Schützová (SKIJ)

Junioři                                                                                                     Juniorky

1. Tomáš Lukeš (SKIJ)                                                                          1. Barbora Havlíčková (DULI)

2. Jakub Švejda (SKSV)                                                                        2. Kaidy Kaasikuová (Estonsko)

3. Michael Schütz (SKIJ)                                                                       3. Keidy Kaasikuová (Estonsko)

Starší dorostenci                                                                                  Starší dorostenky

1. Mathias Vacek (SKSV)                                                                      1. Eliška Šibravová (DULI)

2. Martin Kočandrle (SCPL)                                                                   2. Tereza Prokešová (DULI)

3. Filip Štecher (SNKV)                                                                         3. Iva Vránová (NMNM)

Mladší dorostenci                                                                                Mladší dorostenky

1. Jiří Tuž (JBCN)                                                                                 1. Nela Půbalová (DULI)

2. Matyáš Bauer (SNKV)                                                                       2. Anna Bajzíková (SKVM)

3. Matyáš Pávek (DULI)                                                                        3. Johana Nováčková (SNKV)