Pohár Vysočina Areny na kolečkových lyžích si odvezli Novák a Razýmová

3 min 52 s

Vítězství favoritů. I tak by se daly shrnout výsledky Poháru Vysočina Areny na kolečkových lyžích, který se uskutečnil o víkendu 29. a 30. srpna. Mezi muži zvítězil Michal Novák, v závodě žen byla nejrychlejší Kateřina Razýmová.

V Novém Městě na Moravě se mohli představit závodníci ve věkových kategorií dorostu, juniorů a dospělých. V sobotu nastoupili účastníci nejprve na start prologu na kolečkových lyžích volně (ženy 2,5 km, muži 3,75 km). Na základě jeho výsledků se závodníci seřadili na start krosového běhu (4,5 / 6 km). V neděli pak program uzavřel závod na kolečkových lyžích klasicky (10 / 15 km).

Prolog mužů zvládl nejrychleji Michal Novák, o necelých pět vteřin později finišoval Tomáš Lukeš, třetí byl Luděk Šeller. Závod žen rozjela nejrychleji Kateřina Smutná, Kateřina Razýmová ovšem ztratila jen tři desetiny sekundy. Třetí byla Petra Nováková.

Na základě výsledků z prologu se pak účastníci závodu seřadili na start krosu. Také v tomto závodě byl nejrychleji v cíli Michal Novák s čtrnáctivteřinovým náskokem před Martinem Kočandrlem. Třetí místo patřilo Tomáši Lukešovi.

Mezi ženami byla v krosu jasně nejrychlejší Kateřina Razýmová. Druhá Kateřina Smutná zaostala o téměř půl minuty, třetí Petra Nováková pak o 46 sekund.

Závěrečným bodem závodního programu byl nedělní stíhací závod. Mezi muži potvrdil své postavení Michal Novák – zvítězil v čase 32:26 a s náskokem 1:38,5 před Luďkem Šellerem. Třetí místo uhájil Tomáš Lukeš, který si po úspěchu na Skijáckém trojboji připsal další zajímavý výsledek.

Mezi ženami triumfovala Kateřina Razýmová. Od druhé Kateřiny Smutné ji dělila půl minuta. Třetí místo ve Vysočina Areně vybojovala Petra Nováková.