Pavel Benc dnes slaví 60. narozeniny

Pavel Benc dnes slaví 60. narozeniny

2 min 21 s

Bývalý reprezentant běžeckého lyžování, medailista z olympijských her 1988, bývalý dlouholetý předseda úseku běžeckých disciplín SLČR a nynější ředitel Armádního sportovního centra Dukla Pavel Benc dnes slaví 60. narozeniny.


Pavel Benc je významné jméno českého běžeckého lyžování. Rodák z Jablonce nad Nisou totiž ve své kariéře zapsal hned několik výrazných úspěchů. Krásným příkladem je bronzová medaile z olympijských her v Calgary roku 1988. Tu vybojoval ve štafetovém závodě společně s Ladislavem Švandou, Radimem Nyčem a Václavem Korunkou.

O čtyři roky později na olympijských hrách v Albertville se stal vlajkonošem českého týmu a zapsal své nejlepší individuální umístění v kariéře. V distančním závodě na 50 kilometrů volnou technikou obsadil krásné 8. místo.

Profesionální kariéru běžce na lyžích ukončil v roce 1997, ovšem u běžeckého lyžování zůstal. Pavel Benc stál v čele úseku běžeckých disciplín SLČR dlouhá léta jako předseda a byl aktivním sportovním funkcionářem. V současnosti působí jako ředitel Armádního sportovního centra Dukla.

 

Přejeme všechno nejlepší!

 Pomoc Ukrajině