×
Pátá výhra v řadě! Kateřina Smutná ovládla i Jizerskou 50

Pátá výhra v řadě! Kateřina Smutná ovládla i Jizerskou 50

19.02.2017

Vítězná série pokračuje. Kateřina Smutná ani tentokrát nepoznala přemožitelku a dojela si pro pátý triumf v řadě. Dnešní výhra je pro českou reprezentantku o to sladší, že byla před domácími fanoušky na jubilejním 50. ročníku Jizerské padesátky. Mužům kraloval Nor Morten Eide Pedersen, Stanislav Řezáč dojel třináctý.

Seriál dálkový běhů Ski Classics má mezi ženami v posledních týdnech jediného lídra. Po pěti posledních závodech vždy na prvním místě figurovala Kateřina Smutná. A nic na zavedených pořádcích česká závodnice neměnila ani na jubilejním padesátém ročníku Jizerské 50. Smutná si v Bedřichově připsala už druhé vítězství v kariéře, poprvé Jizerskou padesátku vyhrála před dvěma lety.

Zase to byl souboj s největší rivalkou Brittou Johanssonovou-Norgrenovou. Švédka obhajovala vítězství z minulého roku, ale Smutná jí deset kilometrů před cílem unikla a svůj náskok už si vzít nenechala. Johanssonová-Norgrenová si udržela první místo v průběžném hodnocení seriálu Ski Classics, Smutná už ale její náskok snížila na pouhých 15 bodů.

„Pětačtyřicet kilometrů se mi jelo strašně dobře, potom v posledních pěti kilometrech jsem si opravdu hrábla na dno. Ale síly se mi podařilo opravdu dobře rozvrhnout. Zaútočila jsem přesně na tom samém místě jako před dvěma lety. Byl to neuvěřitelný závod, je to super,“ radovala Smutná v cíli v rozhovoru pro Česko televizi. „Jak mě podporovali fanoušci u trati, bylo neuvěřitelné. Hnali mě dopředu a za to jim moc děkuju,“ dodala.

Mezi muži byl nejlepší z Čechů Stanislav Řezáč, jenž dojel se ztrátou čtyř minut a padesáti vteřin na třináctém místě. Jiří Ročárek skončil jednadvacátý a hned za ním projel cílem Lukáš Bauer, který si Jizerskou padesátkou zpestřil přípravu na mistrovství světa v Lahti. Vyhrál Nor Morten  Eide Pedersem, který v dramatickém finiši porazil svého krajana Pettera Eliassena.  

Foto: Facebook Jizerská 50Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři