OPA Cup, St. Ulrich: Dvě Češky v TOP 10! Beranová vybojovala ve sprintu sedmé místo, Antošová byla devátá

7 min 1 s

Výbornými výsledky vstoupili čeští běžci na lyžích do dvoudenního OPA Cupu v rakouském St. Ulrichu. V sobotu 8. ledna si Tereza Beranová připsala při sprintu volně výborné 7. místo, do semifinále se probila také devátá Barbora Antošová. Na stejné umístění dosáhl mezi juniory Jiří Tuž.

České reprezentantky byly hodně vidět už v kvalifikaci – Barbora Antošová si v ní připsala výborné třetí místo, Tereza Beranová byla devátá a Sandra Schützová čtrnáctá. Mezi nejlepší třicítku postoupily také Pavlína Votočková (22.) s Adélou Novákovou (23.). Jen těsně naopak postup unikl Jolantě Byrtus, která obsadila 31. místo – na třicítku ztratila 13 setin.

Do semifinále se dokázaly probít hned dvě české reprezentantky. Antošová své čtvrtfinále vyhrála, Nováková byla ve stejné rozjížďce pátá a patří ji celkové 25. místo. Beranová v tom svém obsadila druhé místo, přičemž Votočková byla v této rozjížďce čtvrtá, což jí zajistilo konečné 18. místo.

Obě Češky pak nastoupily do stejného semifinále. Beranová v nejtěsnějším možném souboji obsadila třetí místo, když ji od vítězky dělila jen jedna desetina vteřiny! Díky tomu si zajistila v celkovém pořadí 7. místo. Antošová dojela v semifinále pátá a bere celkovou 9. příčku.

„Sledovala jsme každou rozjížďku a viděla, jak v závěru všem docházejí síly. Já se přitom cítila skvěle a pořád mi šlo zrychlit. V semifinále jsem také začala z konce a bylo horší prodrat se dopředu, ale nespěchala jsem, počkala jsem si na cílovou rovinku, už jsem myslela, že mám ve finále v kapse. Ale myslet znamená...“ konstatovala zklamaně Beranová.

Semifinále měla nadosah i Schützová, ze třetího místa zaostala za postupovými pozicemi jen o tři desetiny vteřiny. V konečném pořadí dnešního sprintu jí tak patří 13. místo.

Do závodu mužů nastoupilo sedm českých reprezentantů. Mezi nejlepší třicítku postoupil pouze Ondřej Černý, který obsadil v kvalifikaci 6. místo. I čtvrtfinále měl dobře rozjeté, nakonec ale dojel spolu s Italem Cusinim daleko za svými soupeři na 5. místě, díky kterému se připsal konečnou 21. pozici. „Vystartoval jsem na třetí pozici, jak jsem chtěl. Když jsme se dostávali do sjezdu, jeli jsme s Cusinim vedle sebe, on se rozhodl odbruslovat, přejel mi lyži a upadli jsme oba. Určitě jsem doufal, že bych do semifinále mohl postoupit, na druhou stranu ale musím uznat, že jsem se dneska nějak perfektně necítil. Ani to nebyl závod, na který bychom se nějak extrémně připravovali,“ řekl Černý.

Jen těsně unikla účast ve čtvrtfinále Tomáši Lukešovi, který obsadil 33. místo. Aby postoupil, potřeboval by čas o 1,11 vteřiny rychlejší. Tomáš Kalivoda dosáhl v kvalifikaci na 36. příčku, Tomáš Dufek byl 42. Jakub Augsten bere 44. příčku, Jakub Strouhal skončil 47. a Kim Žalčík 53.

V závodě juniorek si nejlépe z celkem šestnácti českých reprezentantek vedla Karolína Dvorská, která obsadila 20. místo. Do nejlepší třicítky postoupily také Aneta Břečková (23.), Lucie Mračková (27.) a Eliška Šibravová (28.).

Mezi osmnácti českými juniory vybojoval nejlepší umístění Jiří Tuž, který bere vynikající 9. místo! Na pozice v nejlepší dvacítce dosáhli také patnáctý Kryštof Zatloukal a dvacátý Daniel Oskar Hozák. Do čtvrtfinále postoupil i Matyáš Bauer, který závod zakončil na 27. příčce.

V neděli pokračuje závodní program distančními závody klasicky.