×
OPA CUP: Bára Havlíčková ovládla skiatlon juniorek

OPA CUP: Bára Havlíčková ovládla skiatlon juniorek

07.01.2018

Vydařený víkend v podání českých běžců na lyžích na OPA CUPu uzavřela tím nejlepším možným způsobem juniorka Barbora Havlíčková. Talentovaná závodnice ve švýcarském středisku Campra ovládla nedělní skiatlon a připsala si první vítězství v sezoně.

Havlíčkové se závod vydařil hned od samého začátku a první část zvládla skvěle. Z klasiky přijela první a tempo pak diktovala také ve skejtu. Boj o první místo však česká závodnice musela svádět až do poslední chvíle. Na stadion přijela v těsném kontaktu s Italkou Martinou Belliniovou a Francouzkou Florou Dolciovou.

Závěrečný finiš tříčlenné skupiny ale nejlépe zvládla právě česká závodnice a v cíli se radovala z těsného vítězství. Stříbrná Belliniová ztratila pouhé tři desetiny sekundy, bronzová Dolciová o jednu desetinu více. Druhá česká juniorka na startu Pavlína Votočková obsadila devatenáctou pozici.

„Velmi pěkný závod jela Barča už včera, kdy na pětikilometrové trati volně skončila osmá. Dnes formu potvrdila, dokázala na to navázat a podařilo se jí to ještě lépe. Je to skvělý výsledek, ze kterého máme všichni radost,“ popisoval trenér juniorské reprezentace běžců na lyžích Martin Koukal.

Znovu se o sobě dal hodně hlasitě vědět také junior Vladimír Kozlovský, který ve včerejším závodě volnou technikou doběhl těsně mimo stupně vítězů na čtvrtém místě. Ve skiatlonu tentokrát obsadil osmé místo. Kim Žalčík a Tomáš Kalivoda se seřadili na patnácté a šestnácté příčce a do třicítky se vešel i sedmadvacátý Adam Matouš.

Českým závodníkům se skiatlon vydařil i v dospělých kategoriích. Hned dvě naše závodnice skončily v elitní desítce. Sandra Schützová obsadila osmou pozici a Anna Sixtová na včerejší šestou příčku navázala desátým místem. Devatenáctá navíc dojela Zuzana Staňková. Mezi muži se na třinácté a čtrnácté pozici seřadili Miroslav Rypl s Adamem Fellnerem. S odstupem jednoho muže za nimi dojel šestnáctý Dušan Kožíšek a na devatenáctém místě skončil Jakub Gräf.

S vystoupením celé české výpravy ve Švýcarsku byl trenérský tým velmi spokojený. „Celkově jsme tady zaznamenali super výsledky. Byly sice hodně těžké podmínky pro servis, ale lyže podržely a dařilo se nám, takže jsme velice spokojení. Každý den jsme měli hezká umístění jak mezi juniory, tak v kategorii dospělých. Byl to pro nás jednoznačně úspěšný víkend,“ hodnotil Koukal.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři