OPA Cup se v Novém Městě na Moravě neuskuteční

OPA Cup se v Novém Městě na Moravě neuskuteční

2 min 32 s

Začátkem ledna měli do Nového Města na Moravě zamířit běžci na lyžích z celého světa, aby se tu postavili na start závodů v rámci série OPA Cup. Ve Vysočina Areně se ale závodit nebude. Rada Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR byla okolnostmi donucena ke zrušení závodů.


V Novém Městě na Moravě se mělo závodit od 7. do 9. ledna, kdy chtěl Svaz lyžařů ČR přivítat třetí díl kontinentálního OPA Cupu. Rada ÚBD ale nyní musela akci zrušit. Důvodem tohoto rozhodnutí je nejen současná epidemická situace v Česku, ale také nejasné financování sportovních projektů Národní sportovní agenturou v roce 2022.

„Velmi nás toto rozhodnutí mrzí. Těšili jsme se, že ve Vysočina Areně opět uvidíme výborně obsazené mezinárodní závody,“ vysvětluje Štěpán Kaliba, ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR. „Pořádání tak významných závodů je ovšem náročné nejen organizačně, ale také finančně. S ohledem na nejasné financování sportu v příštím roce ze strany Národní sportovní agentury by tak pro nás uspořádání OPA Cupu bylo mimořádně rizikové, a to i z důvodu nejasného vývoje epidemické situace.“ Pomoc Ukrajině