OPA Cup, Sappada: Petra Nováková se i v hromaďáku dostala do nejlepší patnáctky

OPA Cup, Sappada: Petra Nováková se i v hromaďáku dostala do nejlepší patnáctky

3 min 57 s

Kontinentální pohár OPA Cup má za sebou poslední starty této sezony. V neděli 13. března se v italské Sappadě konaly závody s hromadným startem volně, ve kterých Petra Nováková vybojovala 14. místo. Závodili také junioři a štafety.


Ještě v polovině desetikilometrového závodu žen s hromadným startem byly součástí vedoucí skupiny obě české závodnice – Petra Nováková i Pavlína Votočková. V dalším průběhu se ale začalo startovní pole trhat, až se čelo závodu zredukovalo na pouhých sedm závodnic, z nichž si pro vítězství dojela Američanka Sonnesynová. Petra Nováková projela cílem jako čtrnáctá se ztrátou 47,4 vteřiny. Pavlína Votočková obsadila 26. příčku se ztrátou 1:56,3.

V 15km závodě mužů se začalo startovní pole dělit velmi brzy. Po třetině závodu byl Tomáš Dufek součástí skupinky na 26. až 31. místě, ze které si dojel pro konečné 29. místo, z něhož ztratil 62 vteřin na nejrychlejšího Švýcara Faehndricha. Jonáš Bešťák rozjel závod ve skupině na 32. až 35. místě. V cíli byl pak jako 31. závodník celkového pořadí (+1:11). Tomáš Kalivoda závod nedokončil.

V juniorském závodě na 15 km si připsal kvalitní výsledek Šimon Pavlásek, který mezičasem na 5. kilometru projížděl na 13. místě se ztrátou 13 vteřin na nejlepší. Na dalších pěti kilometrech se jeho skupina zredukovala na boj o pozice mezi 13. a 19. místem, z níž si talentovaný český reprezentant dojel pro 16. příčku. Jen o 15 vteřin a tři místa horší byl dnes Filip Štecher, kterému tak patří 19. pozice. Kryštof Zatloukal závod nedokončil. Česko mělo zastoupení i v závodě juniorek, ve kterém Ines Cvrčková obsadila 26. místo.

Součástí programu byly také smíšené štafety závodníků do 18 let na 2x3,3 km + 2x5 km. Česko v nich reprezentovala čtveřice Adéla Ďoubalíková, Lucie Dubská, Adam Kettner a Matyáš Pávek, která obsadila 10. místo. Na nejlepší sestavu Německo I ztratili Češi čtyři minuty.

Kompletní výsledky najdete zde.Pomoc Ukrajině