OPA Cup, Pokljuka: Skvělá Půbalová si připsala 8. místo, Schützová byla 9.

OPA Cup, Pokljuka: Skvělá Půbalová si připsala 8. místo, Schützová byla 9.

6 min 59 s

Čeští běžci na lyžích si na OPA Cupu ve Slovinsku připsali v sobotu 13. března hned několik výborných výsledků. V distančních závodech klasickou technikou s intervalovým startem vybojovala nejlepší umístění Nela Půbalová, která byla mezi juniorkami osmá! Jen o jednu příčku horší byla v závodě žen Sandra Schützová. Hned 11 českých běžců se probojovalo do nejlepší třicítky.


Mezi ženami si na desetikilometrové trati nejlépe z českých závodnic vedla Sandra Schützová, které ještě v polovině závodu přisuzovaly mezičasy 5. místo. Ve druhé půlce sice propadla, i tak jí ale patří výborné 9. místo se ztrátou 1:21,8. V nejlepší třicítce výsledkové listiny figurují i další dvě české vlaječky – tu první najdete u 24. Adély Novákové (+2:22,4), tu druhou u 27. Anny Sixtové (+2:44,2). Jen pár vteřin za třicítkou zůstala Pavlína Votočková na 32. místě (+3:40,2).

„Mám z výsledku smíšené pocity. Rozjela jsem závod s rozvahou a věděla jsem, že se na mezičasech pohybuji kolem pátého, šestého místa, tak jsem chtěla trochu víc. Věřila jsem, že bych to mohla uválčit a udržet se výš. Pak mě doběhla ale nadmořská výška a já se v posledním kole propadla,“ hodnotila závod Sandra Schützová. 

Hned čtyři čeští muži se probojovali mezi nejlepších třicet v závodě na 15 km. Nejlépe si z nich vedl Petr Knop, který byl ještě 2,5 km před cílem na 14. pozici. V posledních kilometrech ale klesl na konečnou 17. příčku se ztrátou 1:19,7. Na 19. místě figuruje Tomáš Lukeš (+1:40,1), 21. příčku si připsal Ondřej Černý (+1:52,2) a 26. místo patří Tomáši Dufkovi (+2:11,9)

V závodě juniorek na 7500 metrů zazářila Nela Půbalová, která věkem patří ještě mezi dorostenky, i tak ale dokázala vybojovat fantastické 8. místo! Na vítěznou Švýcarku Anju Weberovou ztratila 47,5 vteřiny. Druhou nejlepší Češkou byla v tomto závodě Aneta Břečková na 35. příčce.

„Výsledek je podle mě super, ale paradoxně se mi nejelo vůbec dobře. Od začátku jsem měla ztuhlé nohy, což mohlo být způsobeno tou nadmořskou výškou tady. Měla jsem ale super lyže a také podmínky na náš závod ještě byly dobré, protože jsme jely jako první, takže to bylo zmrzlé a mnohem rychlejší než při dalších závodech,“ hodnotila závod Nela Půbalová.

Také mezi juniory má Česko svého zástupce v nejlepší dvacítce. Pro 17. příčku si v desetikilometrovém závodě doběhl Kryštof Zatloukal. Do nejlepší třicítky se vešli také Jakub Augsten na 28. místě a Martin Kočandrle na 30. příčce.

„Velmi dobře dnes jely Nela Půbalová se Sandrou Schützovou, které si připsaly výborné výsledky v top ten. V nejlepší dvacítce jsou Kryštof Zatloukal s Petrem Knopem, což jsou také velmi dobré výsledky. Tomáš Lukeš svým výkonem dnes ukázal, co v něm je, a připsal si po té nemoci výborné umístění. Slušný závod zajel také Tomáš Dufek. A největší překvapení je umístění Ondry Černého,“ řekl Martin Koukal, trenér reprezentace do 23 let. „Dneska jsme si užili také hezké počasí, bylo teplo, svítilo sluníčko, takové jarní lyžování. Ale zítra se to má zkazit, bude sněžit nebo pršet, takže ta stíhačka bude zajímavá.“

Kompletní výsledky, ve kterých figurují více než tři desítky českých závodníků, najdete zde.