OPA Cup, Pokljuka: Schützová vylepšila ve stíhačce své umístění a bere 8. místo. Knop poskočil na 10. příčku

OPA Cup, Pokljuka: Schützová vylepšila ve stíhačce své umístění a bere 8. místo. Knop poskočil na 10. příčku

8 min 9 s

Program OPA Cupu ve slovinské Pokljuce vyvrcholil stíhacími závody volně na 10 a 15 kilometrů. Na nejlepší umístění v nich dosáhla v neděli 14. března Sandra Schützová, která bere 8. místo. Do top 10 poskočil také Petr Knop na 10. příčce. Výborné výsledky v nejlepší dvacítce si připsali také 11. Nela Půbalová, 17. Kryštof Zatloukal a 20. Tomáš Lukeš.


V patnáctikilometrovém závodě mužů se podařil skvělý výsledkový posun Petru Knopovi. Ten startoval ze 17. místa, ale finišoval jako desátý (ztráta 2:03)! Těžké podmínky a sněžení svědčily také Tomáši Lukešovi, který potvrdil svůj úspěšný návrat po zdravotních komplikacích a připsal si 20. místo, tedy o jedno horší než včera (+3:20). Mezi nejlepších třicet se dokázal probít také Vladimír Kozlovský – startoval ze 34. místa a dojel na 26. místě (+4:07).

„Podmínky dneska byly hodně náročné. Včera bylo teplo, dneska napadl sníh a začalo foukat, takže to bylo hluboké. Ale měli jsme výborné lyže, tak se mi dařilo posouvat dopředu. Ze začátku jsem jel ve skupince, ale pak jsem se začal posouvat dopředu a sbíral jsem odpadlíky. Škoda mé taktické chyby v závěru – myslel jsem si, že jedu předposlední kolo, ale už bylo poslední, takže jsem ztratil jednu pozici. Mohl jsem být devátý, ale i tak to beru a s výkonem i výsledkem jsem spokojen,“ řekl Petr Knop.

Už včera si Sandra Schützová připsala skvělý výsledek, díky kterému dnes mohla do desetikilometrové stíhačky startovat z 9. místa. To dokázala ještě vylepšit a finišovala jako osmá se ztrátou 1:46. Do nejlepší třicítky se probojovaly také další tři české reprezentantky – Anna Sixtová byla 23. (+3:48), čímž si oproti včerejšku polepšila o čtyři místa, Adéla Nováková šla do závodu ze 24. místa a bere 27. příčku (+4:42) a Pavlína Votočková startovala 32. a finišovala jako 28. (+4:59).

„První kolo jsem objela společně Němkou Hoffmanovou, ale od druhého kola byla silnější v kopcích, které jsou tu zrádné, a nepodařilo se mi s ní udržet kontakt. Zbytek závodu jsem jela sama. Jednu skupinu jsem měla za sebou, další před sebou, ale tu se mi nepodařilo dotáhnout. Dnes byla také poměrně těžká podmínka, protože sněží, ale měla jsem super lyže,“ řekla Sandra Schützová. „Jinak myslím, že můžu být s výsledky v Pokljuce spokojená. Sice jsem pomýšlela na malé pódium a nejlepší šestku, což se nepodařilo, ani tak to ale nebylo špatné.“

V desetikilometrovém závodě juniorek byla také dnes nejlepší Češkou teprve šestnáctiletá Nela Půbalová, která startovala z 8. pozice. Tu se jí sice obhájit nepodařilo, i tak si ale připsala výborné 11. místo, z něhož ztratila 49,4 vteřiny. Dalších šest českých závodnic se poskládalo od 37. do 43. místa.

Mezi juniory dokázal na patnáctikilometrové trati obhájit své 17. místo ze včerejška Kryštof Zatloukal (+2:25). Skvělý závod má za sebou Martin Kočandrle, který se dokázal posunout ze 30. místa na 24. příčku (+5:04). Na stejné příčce jako v sobotu finišoval také Jakub Augsten, který stíhačku zakončil na 28. místě (+5:52).

„Dneska se to povedlo. Ti, kteří si to včera dobře rozjeli, dokázali své výsledky obhájit. A přidali se k nim i další, kteří se dokázali zlepšit. Výborně jel Petr Knop, umístění v top ten je vždycky cenné. Tomáš Lukeš dokázal své postavení udržet. Přidal se k nim i Vladimír Kozlovský, kterému to včera nevyšlo, ale dnes se protáhl dopředu. Mezi ženami a juniorkami jely opět výborně Sandra s Nelou. Krtyštof Zatloukal také obhájil a přidal se k němu Martin Kočandrle, který jel mnohem lépe než včera. Podmínky přitom byly pro všechny extra těžké, protože během dneška napadlo už možná víc než deset centimetrů nového sněhu,“ řekl Martin Koukal, trenér reprezentace do 23 let.

Kompletní výsledky, ve kterých figuruje více než 30 českých závodníků, najdete zde.