OPA Cup, Planica: Adéla Nováková s Nelou Půbalovou v nejlepší desítce!

OPA Cup, Planica: Adéla Nováková s Nelou Půbalovou v nejlepší desítce!

3 min 51 s

Hned dvě české běžkyně dosáhly na umístění v elitní desítce při intervalovém závodě klasicky, kterým odstartoval program OPA Cupu v Planici. Adéla Nováková byla sedmá mezi ženami, Nela Půbalová obsadila mezi juniorkami 9. příčku.


OPA Cup ve slovinské Planici otevřely distanční závody klasicky. Pro ženy byla připravena desetikilometrová trať, na kterou se Adéla Nováková vydala jako devatenáctá. Jednotlivými mezičasy pak projížděla na medailových příčkách. Když doběhla do cíle, byla druhá. Nezbývalo než čekat, kolik soupeřek ji předstihne. Nováková nakonec obsadila 7. místo, ze kterého ztratila na vítěznou Němku Lohmannovou čas 1:42.

Výborně vstoupila do závodu také Pavlína Votočková, která se dlouho rvala o pozice do 15. místa. Ve druhé půlce závodu ji ale několik soupeřek ve výsledkové listině předstihlo, a tak si česká reprezentantka připsala 19. místo.

Dva zástupce mělo Česko také v 15km závodě mužů – Vladimíra Kozlovského a Tomáše Lukeše. Prvními mezičasy projížděli oba v časech zajišťující umístění v nejlepší dvacítce. Zatímco Kozlovský je dokázal udržet až do cíle a připsal si konečné 18. místo, Lukeš ještě v první polovině z dvacítky vypadl a nakonec byl jeho čas 27. nejrychlejší. Zvítězil Francouz Chappaz.

Skvělý závod jela juniorka Nela Půbalová, která šla na start s číslem 30, ale přesto byla na mezičase na metě 2300 metrů nejrychlejší! Také při průjezdu cílovou branou byl její čas nejlepší. Další závodnice jí pak sice odsunuly z medailových příček, ale už ne mimo nejlepší desítku. Půbalová obsadila 9. místo, na nejrychlejší Němku Hoffmannovou ztratila 52 sekund.

Na dobré umístění dosáhly ve Slovinsku také Kateřina Svobodová s Anetou Břečkovou, které skončily ve výsledkové listině hned pod sebou na 22. a 23. příčce.

V sobotu program v Planici pokračuje sprintem volně.

Kompletní výsledky najdete zde.Pomoc Ukrajině