×
OPA CUP: Grohová ve sprintu patnáctá, Beranová mezi juniorkami pátá

OPA CUP: Grohová ve sprintu patnáctá, Beranová mezi juniorkami pátá

15.12.2017

OPA CUP se ke svému druhému podniku přesunul do rakouského St. Ulrichu a zase o sobě dali vědět čeští běžci na lyžích. Karolína Grohová v úvodním sprintu skončila na patnáctém místě, mezi juniorkami se prosadila pátá Tereza Beranová.

V závodu žen se kvalifikací probojovala trojice českých závodnic. Petra Hynčicová, Karolína Grohová a Kateřina Janatová ukončily svou cestu závodem ve čtvrtfinále. Nejblíže k postupu měla zkušená Grohová, která se celkově umístila na patnácté příčce. Hynčicová a Janatová se seřadily na 22. a 23. místě.

V juniorské kategorii z kvalifikace postoupilo do závodu hned pět českých běžkyň na lyžích. Skvěle si v následných rozjížďkách vedla především Tereza Beranová, kterou nezastavil čtvrtfinálový ani semifinálový heat. Probojovala se až do finále a tam brala skvělé páté místo. V semifinále skončily Barbory Antošová a Havlíčková, které celkově obsadily devátou a jedenáctou příčku. Čtvrtfinále znamenalo stopku pro celkově šestnáctou Terezu Tvarůžkovou a jednadvacátou Zuzanu Holíkovou.

Jediným českým mužem, jenž si v kvalifikaci vyjel vstupenku do závodu, byl Luděk Šeller. Tomu se ale čtvrtfinálová rozjížďka bohužel nevyvedla, doběhl v ní poslední a celkově obsadil 27. místo. V juniorech prošli kvalifikací dohromady čtyři čeští závodníci. Všichni shodně skončili ve čtvrtfinále, nejblíže k postupu měli Ondřej Černý a Vladimír Kozlovský, kteří ve svých rozjížďkách obsadili třetí místa. Černý celkově skončil čtrnáctý, Kozlovský o příčku za ním. Adam Matouš uzavíral druhou desítku a Tomáš Kalivoda obsadil 23. místa.   Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři