O tituly na kolečkových lyžích se pojede ve Vesci a na Ještědu

O tituly na kolečkových lyžích se pojede ve Vesci a na Ještědu

4 min 34 s

Vrchol letní běžecké sezony se opět uskuteční na Ještědu, kde se v neděli 26. září rozhodne o nových mistrech republiky v běhu klasickou technikou. Už v pátek a v sobotu se bude závodit v areálu Vesec, kde se uskuteční sprinty a individuální závod volně. Na severu Čech se představí téměř kompletní česká reprezentace.


Závodní program odstartuje v areálu Vesec v pátek 24. září, kdy se pojede o české tituly ve sprintu volně. Z kvalifikace každé kategorie postoupí nejlepších deset závodníků do finálových jízd A a B, ve kterých se rozhodne o celkových vítězích.

V sobotu se uskuteční šampionát volnou technikou s intervalovým startem. Závodit se bude na tratích od 5 km (dorostenky) po 15 km (junioři a muži).

Vrchol šampionátu je naplánován na neděli, kdy se už podeváté pojede na ikonický Ještěd. Po startu z Janova Dolu čeká závodníky dvanáctikilometrová trať a pozitivní převýšení 610 metrů, které zdolají klasickou technikou!

 

„Kromě nejlepších českých závodníků můžete v závodě očekávat i účastníky ze zahraničí. Na startu budou závodníci seřazeni do vln, začínající elitní vlnou o počtu 15 mužů a 5 žen. Pořadatelé počítají s účastí okolo 200 závodníků a závodnic, neboť je závod tradičně otevřen i široké veřejnosti. Pro ty nejlepší pak v cíli kromě titulu mistra republiky čekají ceny a prize money v hodnotě 10 000 Kč a novinkou letošního ročníku je také mistrovský dres,“ stojí na webu seriálu Efisan Skiroll Classics, do něhož je závod zařazen.

Před předposledním závodem seriálu vedou průběžné pořadí Michal Vank (Sun Sport team) a Tereza Hujerová (XCsport.cz swenor team).

Dosavadními rekordmany ve výjezdu na Ještěd jsou Jan Šrail (39:07, 2018) a Kateřina Razýmová (45:51, 2019). Dokáže jejich rekord někdo překonat?

Výsledky budete moci sledovat na webu www.sport-casomira.cz. Po celé tři dny bude v Liberci přítomen štáb České televize, který bude připravovat dílčí reportáže pro Branky, body, vteřiny a také souhrnnou reportáž pro ČT Sport.

Pořadatelem závodu je Silvini Madshus team z Bedřichova ve spolupráci s Úsekem běžeckého lyžování Svazu lyžařů ČR a Duklou Liberec.