Novým ředitelem běžeckého úseku je Štěpán Kaliba

Novým ředitelem běžeckého úseku je Štěpán Kaliba

5 min 56 s

Z pozice ředitele povede Úsek běžeckého lyžování SLČR Štěpán Kaliba, který uspěl ve výběrovém řízení a nové funkce se ujme od 1. prosince. „Velice si vážím toho, že mi Rada úseku dala důvěru na prahu nastávající olympijské sezony. Je to pro mě obrovská zodpovědnost a výzva, na kterou se těším,“ říká.


Výběrové řízení na pozici ředitele úseku probíhalo od konce září. Uchazeči o tuto pozici absolvovali dvoukolový proces, který řídila tříčlenná komise. Po osobních pohovorech bylo místo ředitele nabídnuto Štěpánu Kalibovi, kterého tato zpráva zastihla na cestě do Rovaniemi, kam zamířil s reprezentací jako servisman. „S týmem zůstanu až do nejbližšího závodu Světového poháru v Ruce, který se koná 26. až 28. listopadu. Následně se vrátím do Česka, abych se začal věnovat povinnostem ředitele. Jsem si ale vědom toho, kolik práce nás čeká, proto začínám různé kompetence přebírat už nyní,“ říká.

Pozice se ujímá na prahu olympijské sezony a zároveň v době plné otazníků, které způsobuje epidemie koronaviru. „V rámci reprezentačního úseku pro nás bude hlavním úkolem bezproblémové absolvování sezony. Jejím vrcholem budou samozřejmě olympijské hry v Pekingu, ale také mistrovství světa závodníků do 23 let a juniorů,“ nastiňuje své plány. „Po loňské komplikované sezoně napneme všechny síly, abychom připravili plnohodnotnou domácí sezonu pro mládež. Společně s celým Svazem lyžařů ČR budeme pracovat na tom, aby nadcházející zima, která bude zřejmě znovu covidová, byla pro lyžaře všech úrovní lepší než ta minulá.“

Olympijské hry v Pekingu budou jasným vrcholem této sezony, Kaliba už ale přemýšlí také o další olympiádě, která se bude konat v italském Miláně a Cortině d'Ampezzo. „Další olympijský cyklus plynule naváže na tuto sezonu. Musíme se proto dopředu nachystat, abychom kontinuálně pokračovali v přípravě na další hry. Kdybychom se tím začali zabývat až po této sezoně, bylo by už pozdě,“ vysvětluje.

Štěpán Kaliba prošel všemi úrovněmi běžeckého lyžování. Až do juniorského věku sám závodil. Následně se začal zabývat servisní činností v laufech. Před pěti lety se ujal pozice event manažera na Úseku běžeckého lyžování. Lyžařský svět pak nakrátko opustil, aby dokončil vysokou školu – vystudoval podnikovou ekonomiku na Technické univerzitě v Liberci. K lyžování se pak vrátil v pozici člena servisního týmu reprezentace a manažera zodpovědného za vybavení týmu. Tu zastával až do této chvíle.

„Závěrem bych rád popřál všem sportovcům, trenérům, servismanům a funkcionářům hodně štěstí a zejména zdraví do nadcházející sezony. A fanouškům přeji, ať si jí užijí spolu s námi.“