×
Nové zázemí pro závodníky i rozhodcovská věž. Jahodová louka po rekonstrukci slavnostně otevřena

Nové zázemí pro závodníky i rozhodcovská věž. Jahodová louka po rekonstrukci slavnostně otevřena

18.11.2019

Ačkoliv zimní sezona ještě nezačala, na Jahodové louce, která tradičně hostí velkou řadu závodů v běžeckém lyžování, bylo o víkendu hodně rušno. V božídarském areálu proběhlo slavnostní otevření po rozsáhlé rekonstrukci a modernizaci zázemí. Nic tak nebrání tomu, aby areál v nadcházející zimě hostil například Olympiádu dětí a mládeže.

LK Slovan Karlovy Vary se na rozsáhlou modernizaci areálu chystal dlouhodobě. Už před dvěma lety se připravovalo vykoupení pozemků, následovala projektová dokumentace, která začala vznikat loni v únoru. Definitivním spouštěčem rekonstrukce byl pak zájem Karlovarského kraje hostit v nadcházející zimní sezoně Olympiádu dětí a mládeže. A právě dějištěm závodů v běžeckém lyžování bude areál Jahodová louka. „Díky tomu, že jsme projekty měli už připravené a vypracované, a nabídli jsme je kraji, obdrželi jsme na ně finance a mohli se do rekonstrukce pustit,“ řekl člen výkonného výboru LK Slovan Miroslav Petrásek.  

Během uplynulých měsíců v areálu vyrostla garáž na rolbu a skútry, v jejíž zadní části je velká zateplená lyžárna, dále nové přístřešky s elektřinou, kde mají jednotlivé oddíly možnost před závody připravovat lyže. „Nyní je tu k dispozici celkem dvacet prostor, kde můžou mít oddíly zázemí pro servis lyží. S přehledem jsme tak schopni pokrýt například potřeby všech jednotlivých výprav v rámci Olympiády dětí a mládeže,“ popsal Petrásek. „Elektřinu se podařilo přivést také do nejvzdálenější boudy, kde má oddíl sklad materiálu. Je super, že už tam večer nebudeme muset něco hledat s čelovkou na hlavě,“ dodal s úsměvem.

Další velkou a na první pohled patrnou novinkou v areálu je rozhodcovská věž, která vyrostla v prostoru startu a cíle. „Spodní část je vytvořená ze dvou spojených mobilních buněk, při závodech v ní budou mít zázemí rozhodčí a pořadatelé. Mimo závody pak budou vyhřívané buňky sloužit jako převlékárna jednotlivých skupin našeho oddílu. Horní část věže je vyhrazena čistě pro rozhodčí, nebo v případě, že závody bude přenášet televize, bude na ni prostor pro komentátorské stanoviště," uvedl Petrásek.

Zmodernizovaná Jahodová louka bude první závody hostit už na konci prosince. Po takzvaných Zahajovačkách budou v areálu na programu krajské závody Štít Krušných hor, v polovině ledna přivítá dějství třetího ročníku seriálu závodů pro děti základních škol Lyžuj lesy a 19. ledna vypukne Olympiáda dětí a mládeže, která je pro areál hlavní akcí nadcházející zimní sezony.

„Jsme rádi, že jsme se po rekonstrukci zase o výrazný krok posunuli dopředu, věřím, že jsme připraveni pořádat závody na té nejvyšší úrovni. Areál k tomu má teď takřka všechny potřebné parametry,“ řekl Petrásek. Jedna věc ale areálu podle jeho slov stále chybí. „Usilovali jsme ještě o přidělení financí na nákup zánovní rolby, to je jediné, v čem jsme zatím neuspěli. Nicméně příští rok se prostředky nutné pro nákup rolby pokusíme zajistit. Snad nám v této věci vypomůže také svaz lyžařů, s jeho vedením o tom diskutujeme a jednáme,“ dodal.    Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři