Nové složení reprezentačních týmů běžců na lyžích, součástí jsou i tři junioři

Nové složení reprezentačních týmů běžců na lyžích, součástí jsou i tři junioři

3 min 36 s

Pro sezónu 2024/25 běžci na lyžích rozšířili své řady reprezentačního A-týmu, součástí užšího jádra by mělo být hned deset sportovců, B-tým čítá dalších šest jmen. Stálice z loňské sezóny zůstávají, navíc je doplní mladíci Jiří Tuž a Matyáš Bauer, v béčku se mezi dospělé zapojí poprvé také junior David Pešta. Ženská část reprezentace se rozrostla o Barboru Havlíčkovou.


Mužskou část tvoří česká reprezentační jednička Michal Novák, vedle něj budou pokračovat i další stálice. Jsou to sprinteři Luděk Šeller a Ondřej Černý, nechybí ani distanční specialista Adam Fellner. Tým navíc doplní junioři Jiří Tuž a Matyáš Bauer. Oba se představili v letošním roce na juniorském mistrovství světa, v závěru sezony si odbyli debut v dospělém Světovém poháru.

 

V reprezentačním týmu žen zůstává stabilní trojice Kateřina Janatová, která má za sebou životní sezónu, Tereza Beranová a Barbora Antošová. Jejich řady nově rozšíří Barbora Havlíčková, která zaznamenala velký výkonnostní vzestup a vybojovala si opět šanci i ve Světovém poháru. 

 

Pokračovat bude hlubší propojení s reprezentačním béčkem, které také lehce pozměnilo své složení. Součástí B týmu je Tomáš Lukeš, Tomáš Dufek, Ondřej Pilař, junior David Pešta, Adéla Nováková a Anežka Honsová.

 

“Jsme rádi, že se nám díky stabilizaci finanční situace podařilo sestavit pro nadcházející sezónu takhle početný tým, včetně doplnění třech juniorů. To je pozitivní zpráva nejen do budoucna, ale i v aktuální situaci, protože mohou fungovat jako velká tréninková skupina,” řekl k novému složení týmů sportovní ředitel úseku běžeckých disciplín Štěpán Kaliba.

 Pomoc Ukrajině