Novák s Hynčicovou na MČR vítězi norského sprintu

4 min 58 s

První závod závěrečného víkendu Českého poháru dorostu a dospělých v běhu na lyžích ovládli Michal Novák a Petra Hynčicová. Na Horních Mísečkách nenašli přemožitele na trati norského sprintu volnou technikou.

Horní Mísečky v sobotu hostily předposlední závod sezony v rámci Českého poháru dorostu a dospělých v běhu na lyžích. V norském sprintu nedal ve finále mužské kategorie nikomu šanci Michal Novák, mezi ženami zvítězila Petra Hynčicová. „Dneska jsem neměl vůbec motivaci. Snažil jsem si to trochu užít, ale jarní podmínky tomu moc nepomohly,“ přiznal Novák. „Neměl jsem ani moc dynamiku, to vedro a slunce mě dostávaly do úplně jiného modu než závodního,“ dodal. Druhý skončil Jan Pechoušek a na třetí pozici Petr Knop.

Stupně vítězů v ženách ovládly závodnice z TJ Dukly Liberec. Pro zlato si přijela suverénní Petra Hynčicová. „Dnešek je sluníčkový den už od rána. Krásné jarní počasí, s tím je ale spojený i jarní sníh. Bylo to hodně těžké lyžování v hlubočáku, kdy člověk nevěděl, jestli tam někde nenechá lyže,“ popisovala radostně záludné podmínky Hynčicová. „Překvapivě se mi jelo dneska dobře a s holkama jsme si to v tomhle hezkém počasí užívaly. Děkuji také servisu za lyže a pořadatelům za skvělou organizaci,“ vyčetla pochvaly Hynčicová. Stříbrná se umístila Kateřina Janatová před juniorskou závodnicí Barborou Havlíčkovou.

Mezi juniory si s 1,4 kilometru dlouhou tratí nejlépe poradil Mikuláš Karlík (TJ Spartak Letohrad). Druhý skončil Tomáš Lukeš a třetí Michael Schütz (oba ČKS SKI Jilemnice). Z juniorek si nejlépe vedla Barbora Havlíčková (TJ Dukla Liberec), jenž k vítězství ve své kategorii zároveň získala bronz mezi ženami. Stříbrnou pozici vybojovala Zuzana Holíková (Wikov SKI Skuhrov nad Bělou) a trojici nejlepších uzavřela Barbora Antošová (Ski klub Jablonec nad Nisou).

V neděli dopoledne se v rámci mistrovství České republiky spolu s 92. ročníkem Hančova memoriálu závodníci postaví na start vytrvalostního závodu na 15, 30 a 50 kilometrů klasicky s hromadným startem. K připomenutí tragické události proběhne po závodě v 16 hodin slavnostní uctění Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší.

Partnerem Českého poháru v běhu na lyžích je společnost Lesy ČR.