Nejlepší český výsledek zaznamenal na volné desítce Pávek

6 min 22 s

Juniorská část české reprezentace se ve čtvrtek postavila na start desítky volnou technikou. Nejlepší český výsledek zapsal Matyáš Pávek, který skončil na 32. příčce.

Po jednodenní pauze byly v kanadském Whistleru na programu závody na 10 km volnou technikou s intervalovým startem. Na juniory a juniorky čekal okruh dlouhý 5 kilometrů, který museli závodníci obkroužit dvakrát. Počasí reprezentantům přálo, teplota se od posledních závodů dostala téměř na nulu.

Nejprve šly do akce dívky, česká vlaječka byla ve startovní listině pouze jedna jediná. S číslem 13 šla do akce Iva Vránová, která od začátku na ty nejrychlejší ztrácela. Cílovou čárou projela jako 52. v pořadí.

Mužům teplota před startem vyšplhala lehce nad nulu, na start závodu se podíval čtyřlístek českých zástupců.

Nejlépe se volná desítka podařila Matyáši Pávkovi, který v polovině závodu držel na 32. pozici s odstupem 53 vteřin na vítěze. Do cíle dorazil Pávek na stejné pozici, avšak s odstupem necelých dvou minut.

„Jak se někdy sejde všechno dobrý, tak v dnešním závodě se naopak sešlo všechno špatný. Nejsem se závodem moc spokojený. Neměl jsem sílu, cítil jsem se fakt špatně a lyže byly průměrný. Byla to hodně těžká trať, soupeři byli taky hodně silní, takže tak. Není to výsledek, se kterým bych byl velmi spokojený, ale na můj první start na velký akci ve skejtu jsem hodně spokojený. Jsem rád, že mám prostor a motivaci k tomu, abych se zlepšoval a abych jezdil líp,“ komentoval po závodě Matyáš Pávek.

První polovina závodu se podařila Matyáši Bauerovi, který byl po pěti kilometrech na 28. příčce, ve druhé půlce závodu však lehce zpomalil a cílovou čáru projel se 36. nejrychlejším časem.

„Dnes to bylo hrozný,“ začal bezprostředně po závodu své hodnocení Bauer. „Dnes to vůbec nešlo, bohužel jsem se zde nepotkal ani s formou, takže si z toho neodnáším žádný pěkný výsledek. Lyže byly konkurence schopné, ale bohužel na tomhle šampionátu tělo řeklo ne a nedá se s tím nic dělat. Moc mě to mrzí, protože jsme tomu obětovali dost a dělali jsme vše proto, aby zde ten výsledek nějaký byl, ale teď to vůbec nejde. Rozjel jsem závod celkem slušně, ale od druhého, třetího kilometru mi přeplo a nešlo to. Od té doby, co jsem vynechal kvůli nemoci Alpen Cup se peru s formou a teď to vyvrcholilo tím, že žádná forma není a těžko hledat slova. Snad bude líp, snad dopadnou dobře následující závody v Česku a v Evropě. Jsme hladoví ukázat soupeřům víc,“ zhodnotil Matyáš Bauer.

Filip Štecher se po pěti kilometrech nacházel na 40. pozici, do cíle dorazil o šest příček níž na 46. pozici, na vítězného Fina Anttolu ztratil téměř dvě a půl minuty.

Závod se příliš nevydařil Jiřímu Tužovi. Český reprezentant sice první půli závodu odjel poměrně svižně a mezičas na pátém kilometru projel 35. nejrychlejším časem, poté mu došlo. Tuž nakonec v cíli figuroval na 65. příčce.

V pátek jsou na programu závody pro kategorii U23, která také pojede klasickou desítku.