Naše ambice musí být vysoké, udělali jsme spoustu kvalitní práce, hodnotí přípravu trenér Franc

Naše ambice musí být vysoké, udělali jsme spoustu kvalitní práce, hodnotí přípravu trenér Franc

5 min 6 s

Letní příprava je téměř u samotného konce a čeští běžci na lyžích se pilně chystají na první ostré starty v nové sezoně. „Přípravu hodnotím dobře. Odtrénovali jsme, co bylo naplánované. Poslední kemp byl v rakouském Ramsau, kde nám přálo počasí. Myslím, že jsme udělali hodně kvalitní práce,“ hodnotí její průběh reprezentační trenér mužů i žen Jan Franc.


Čeští závodníci se však během léta museli potýkat pouze s jedním větším problémem. „Jediný vroubek byl zářijový kemp v Oberhofu, kde nás zastihla nemoc. Polovina týmu onemocněla a jela domů dříve, zbytek onemocněl později. Byla to ale prakticky jediná komplikace a věřím, že další problémy se nám již budou vyhýbat,“ komentoval průběh přípravy Franc.

Její poslední část se odehraje v italské části Alp. Domů se vrátíme 13. listopadu, avšak pouze na pět dnů. Poté je totiž na programu cesta na první Světový pohár do Finska,“ prozradil plány do následujících týdnů český kouč.

Po zaslouženém odpočinku již vypukne ostře sledovaný Světový pohár. Už i ve složení výprav na jednotlivé zastávky SP má trenér Franc jasno, tedy kromě druhého závodu, do kterého budou nominováni jen ti nejlepší. Na první Světový pohár odjedeme v plném složení, bude tam celé reprezentační družstvo, tedy kromě Katky Razýmové. Ta má  kvůli těhotenství pozastavenou závodní akreditaci a prozatím startovat nemůže. Jinak by se měl zúčastnit celý náš tým. Na druhém závodě Světového poháru zůstanou čtyři nejlepší závodníci a třetí podnik zase absolvuje celé družstvo. Dále to vypadá, že poslední Světový pohár ve švýcarském Davosu budeme před Tour de Ski vynechávat.

Pověstnou třešničkou na dortu pak bude mistrovství světa ve slovinské Planici. Do nejdůležitějšího závodu sezony má česká reprezentace samozřejmě své cíle určené. Už jsem o tom mluvil i s týmem. Naše ambice musí být vysoké, světový šampionát je nejsledovanější část roku. Chtěl bych, abychom tam přijeli maximálně připravení, aby celá příprava směřovala hlavně k samotnému mistrovství. Jan Franc se netajil tím, že by někoho ze svých svěřenců viděl i v elitní desítce. Celá sezona plná závodění je však stále ještě před námi. Fanoušci běžeckého lyžování se tak rozhodně mají na co těšit!Pomoc Ukrajině