Na Skijáckém trojboji se představí i kompletní běžecká reprezentace

Na Skijáckém trojboji se představí i kompletní běžecká reprezentace

5 min 6 s

Běžci na lyžích si tradiční předsezónní přípravu zpestří prvními závody. Zástupci všech reprezentačních družstev se představí o víkendu v jilemnickém areálu Hraběnka na Skijáckém trojboji.


Reprezentační družstvo "A" pokračuje v plném zápřahu před nadcházející sezonou. Na zimu, jejímž vrcholem bude mistrovství světa ve slovinské Planici na přelomu února a března, se připravuje ženský tým ve složení Barbora Antošová, Tereza Beranová, Zuzana Holíková, Kateřina Janatová, Adéla Nováková a Petra Nováková. V reprezentačním áčku nadále figuruje i Kateřina Razýmová, jež na začátku června přivedla na svět dcerku Izabelu. Mužský tým tvoří čtveřice Ondřej Černý, Adam Fellner, Michal Novák a Luděk Šeller. S reprezentační kariérou se naopak rozloučili Petr Knop a Jan Pechoušek.

Ve staronovém složení pokračují také reprezentační trenéři Jan Franc a Vasil Husák s tím, že obě družstva absolvují přípravu společně pod vedením Jana France jako hlavního trenéra. Vasil Husák s Dušanem Augustiňákem pokračují v roli asistentů.

Po reprezentačních družstvech juniorů a olympijských nadějí, o jejichž soustředění jsme psali zde, už využili zázemí hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou právě také členové „áčka“ i nově ustanoveného reprezentačního družstva "B" ve složení Pavlína Votočková, Vladimír Kozlovský, Tomáš Lukeš a Kryštof Zatloukal pod vedením trenéra Aleše Lejska.

Zástupci všech reprezentačních družstev se sejdou už o nadcházejícím víkendu v Jilemnici, kde je v areálu Hraběnka na programu pátý ročník Skijáckého trojboje. Více zde.


Kompletní složení reprezentačních družstev: 

Reprezentační družstvo „A“

Trenéři: Jan Franc, Vasil Husák, Dušan Augustiňák
Ženy: Antošová Barbora, Beranová Tereza, Holíková Zuzana, Janatová Kateřina, Nováková Adéla, Nováková Petra, Razýmová Kateřina
Muži: Černý Ondřej, Fellner Adam, Novák Michal, Šeller Luděk

Reprezentační družstvo „B“

Trenér: Aleš Lejsek
Ženy: Votočková Pavlína
Muži: Kozlovský Vladimír, Lukeš Tomáš, Zatloukal Kryštof

Reprezentační družstvo juniorů:

Trenér: Zbyněk Valoušek
Dívky: Dvorská Karolína, Honsová Anežka, Prokešová Tereza, Půbalová Nela, Vránová Iva
Chlapci: Bauer Matyáš, Hozák Daniel, Pávek Matyáš, Pilař Ondřej, Tuž Jiří

Olympijské naděje:

Trenér: Václav Haman
Dívky: Dušková Kateřina, Kouřilová Ema, Randáková Hana, Šírová Anna, Tůmová Lucie
Chlapci: Bouška Jakub, Kožnar Matěj, Kulhánek Lukáš, Sázel František, Štefan JanPomoc Ukrajině