Na SCM sraz v Liberci dorazili i reprezentační trenéři a závodníci

Na SCM sraz v Liberci dorazili i reprezentační trenéři a závodníci

4 min 35 s

Závodníci sportovních center mládeže z celé republiky se sešli o prodlouženém víkendu 7.-9. června v Liberci na sportovně vzdělávacím srazu SCM. Mezi trenéry byl i norský trenér techniky Ragnar Bragvin Andersen, šéftrenér reprezentace Jan Franc a také reprezentanti Michal Novák a Tereza Beranová.


Program byl nabitý a začínal již v pátek odpoledne v Libereckém areálu Vesec, kde se sportovci rozděleni do několika skupin věnovali především technice jízdy na kolečkových lyžích. Velkým benefitem byla účast norského specialisty na lyžařskou techniku Ragnara Bragvina Andresena, který již druhým rokem úzce spolupracuje se seniorskými reprezentačními týmy. Páteční večer byl věnován přednášce o výživě, kterou měl na starost Jan Tobiška. 

 

Sobotní program byl opět rozdělen na několik skupin a obsahoval trénink se zaměřením na silovou připravenost závodníků, který proběhl v posilovně Dukly Liberec pod vedením reprezentačního trenéra Jana France. Dále atletickou přípravu na městském stadionu, kterou měl na starost docent Aleš Kaplan a třetí skupina si zpestřila sobotu výběhem na Ještěd. Podvečerní čas pak strávili všichni sportovci hrami a večer je čekala přednáška o regeneraci a spánku, kterou měl na starosti opět Jan Tobiška.

 

V neděli se všichni naposledy přesunuli do Vesce, kde se věnovali jízdě na kolečkových lyžích, tentokrát v klasické technice a opět pod dohledem Ragnara Andresena. Většina sportovních částí navíc probíhala za účasti našich reprezentantů Terezy Beranové a Michala Nováková, kteří byli po celou dobu vynikající motivací pro všechny sportovce.

 

"Jsem rád, že jsme si tento model SCM srazu vyzkoušeli a z prvních reakcí závodníků a trenérů, které jsou nadmíru pozitivní jsem přesvědčený, že to byla správná volba. Závodníci odcházeli nadšení po každém bloku a celý víkend měl vynikající atmosféru. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě podíleli a jednotlivým přednášejícím za to, jakým způsobem dokázali sportovce motivovat. Těším se na další pokračování." řěkl k akci sportovní ředitel úseku běžeckých disciplín Štěpán Kaliba.

 Pomoc Ukrajině