Mužská reprezentace běžkařů pojede na kolcích přes Krušné hory i do Drážďan

Mužská reprezentace běžkařů pojede na kolcích přes Krušné hory i do Drážďan

4 min 29 s

Každý den ujedou několik desítek kilometrů. Během jedné z etap přejedou prakticky celé Krušné hory, při další zase dojedou do Drážďan. Trenér Vasil Husák připravil pro běžeckou reprezentaci mužů velmi netradiční soustředění, během kterého absolvují čtyři dlouhé etapy na kolečkových lyžích.


Tréninkový kemp se uskuteční na přelomu května a června v Krušných horách a jejich nejbližším okolí, kde budete moci na silnicích i cyklostezkách potkat kompletní český tým ve složení Michal Novák, Adam Fellner, Luděk Šeller, Ondřej Černý, Petr Knop a Jan Pechoušek. Doprovázet je budou trenér Vasil Husák s asistentem Dušanem Kožíškem.

„Chtěl jsem vnést do přípravy nějaký nový prvek. Původně jsem dokonce plánoval, že bychom jeli osm až devět dnů, ale počasí tomu bohužel příliš nenahrává. Máme tedy naplánované jen čtyři dny, ale zase pojedeme za každého počasí, i kdyby mělo pršet,“ říká reprezentační kouč. „Zároveň platí, že nebudeme žádné úseky přejíždět autem. Všechno včetně sjezdů absolvují kluci na kolcích.“

První etapa povede z Božího Daru na Cínovec, trenéři odhadují vzdálenost na 100 kilometrů a závodníci ji absolvují primárně po silnicích klasickou technikou.

Při druhé etapě zamíří reprezentace do Německa, povede totiž z Ústí nad Labem do Drážďan. Devadesátikilometrovou trasu absolvují závodníci na cyklostezce, proto ji pojedou skatem.

Také třetí etapa se odehraje na německém území – trenéři pro ni využijí areál v Altenbergu na německé straně Cínovce, kde je čeká zátěžový trénink v podobě 6x 10 minut v závodním tempu.

Trasa poslední etapy se zatím ladí, s velkou pravděpodobností ale povede přes České Švýcarsko do Liberce, bude trvat přibližně 4 hodiny a pro závodníky to bude znamenat více než 60 kilometrů.

„V Liberci pak budeme zůstávat a sportovci budou průběžně odjíždět na vyšetření za sportovním lékařem MUDr. Jiřím Dostalem. V dalším týdnu pak budeme pracovat na technice, protože máme s biatlonisty domluvený pás pro kolečkové lyže v Jablonci,“ dodává Vasil Husák.