MSJ Planica: Smíšená štafeta juniorů zakončila šampionát výborným osmým místem

MSJ Planica: Smíšená štafeta juniorů zakončila šampionát výborným osmým místem

3 min 54 s

Juniorské mistrovství světa v Planici má za sebou poslední závody v běžeckém lyžování. Ve smíšené štafetě juniorů se představil rovněž český kvartet ve složení Jiří Tuž, Anna Marie Jaklová, David Pešta a Anna Milerská. Češi vybojovali výborné osmé místo.


Juniorská reprezentace ve slovinské Planici zaznamenala během minulých dnů několik velmi kvalitních výsledků, což dokázala potvrdit i v závěrečné smíšené štafetě. Čtveřice Tuž, Jaklová, Pešta a Milerská předvedla povedený výkon a povedlo se jí v konkurenci 22 týmů vybojovat velmi cenné osmé místo. Za sebou Češi zanechali například Rakušany, Finy či Kanaďany.

 

Štafetový závod na 4x5 kilometrů rozběhl Jiří Tuž, který se držel v kontaktu s nejlepšími a svůj úsek zakončil na šestém místě se ztrátou pouhých 21 sekund na vedoucí Norsko. Na dalším klasickém úseku se Anně Marii Jáklové povedlo udržet pozici v elitní desítce a předávala Davidovi Peštovi na průběžném osmém místě.

 

Tuto příčku český tým pak udržel až do cíle. Pešta na bruslařském úseku udržel za zády nebezpečně dotírajícího Rakušana Kiliana Kehrera, načež na závěrečné pětikilometrovce se dokázala Anna Milerská Maike Bognerové vzdálit. Do cíle doběhla při své sólo jízdě s náskokem takřka půl minuty na Rakousko a ztrátou přes minutu na sedmé Švýcarsko. 

 

Mistry světa v juniorské kategorii se stali Švédové před Norskem a Itálií.

 

Pro juniorskou reprezentaci se jedná o kvalitní zakončení celého šampionátu. Osmnáctiletá Milerská dokázala ve všech individuálních závodech vybojovat umístění v elitní dvacítce a v klasické desítce a ve sprintu vybojovala dokonce 12. místo. O rok starší Tuž předvedl špičkové výkony ve sprintu, v němž skončil pátý v kvalifikaci a následně sedmý v konečném pořadí.

 

 Pomoc Ukrajině