MS U23/juniorů: V závodě s hromadným startem byl nejlepší z juniorů Pilař na 30. místě

4 min 24 s

Světový šampionát běžců na lyžích do 23 let a juniorů v norském středisku Lygna odstartoval juniorským závodem volně s hromadným startem. Mezi juniory si nejlépe vedl Ondřej Pilař na 30. místě, mezi juniorkami dosáhla na nejlepší umístění Eliška Šibravová, která brala 32. příčku.

Celkem sedm českých závodníků se zúčastnilo zahajovacího závodu světového šampionát U23 a juniorů. Tím byl v úterý 22. února juniorský závod na 30/15 kilometrů volně s hromadným startem.

V první třetině závodu juniorů se vedoucí skupina zredukovala na přibližně třicet závodníků. V tu dobu s ní z českých závodníků ještě držel krok Kryštof Zatloukal, který projížděl mezičasem se ztrátou 13 vteřin na první místo. Ondřej Pilař s Danielem Oskarem Hozákem se v tu dobu pohybovali na hraně čtvrté a páté desítky závodního pole se ztrátou 49 vteřin.

Zatímco Pilař v dalším průběhu závodu výsledkovou listinou stoupal vzhůru a 20. kilometrem projížděl na 32. místě, Hozák se Zatloukalem projížděli tímto mezičasem společně na 38. a 39. místě o sedm vteřin později.

Jako první projel cílem Rus Alexandr Ivšin. Ondřej Pilař dokázal své postavení ještě ve zbytku závodu vylepšit a připsal si konečné 30. místo se ztrátou 6:01. Zatloukal umístění udržel a v konečném pořadí mu patří 38. pozice (+6:59). Hozák obsadil 40. místo (+7:15).

V závodě juniorek se na prvních pěti kilometrech zredukovalo čelo závodu na 19 závodnic, bohužel mezi nimi nebyla žádná z českých reprezentantek. Eliška Šibravová projela třetinou závodu na 30. pozici. Trio Kateřina Svobodová, Tereza Prokešová a Aneta Břečková se drželo ve skupině mezi 40. a 50. místem.

Eliška Šibravová se dokázala v kontaktu s nejlepší třicítkou držet i ve zbytku závodu a nakonec obsadila 32. místo se ztrátou 3:28 na vítěznou Němku Helen Hoffmannovou. Výsledkově si polepšila Tereza Prokešová – cílem projela jako 36. (+3:42). Kateřině Svobodové patří 45. místo (+4:20) a Aneta Břečková vstoupila do šampionátu 55. místem (+5:19).

Ve středu šampionát pokračuje juniorskými štafetami.