MS U23/juniorů: V intervalovém závodě klasicky byl nejlepším Čechem Kozlovský

MS U23/juniorů: V intervalovém závodě klasicky byl nejlepším Čechem Kozlovský

3 min 57 s

Svůj první start už mají na světovém šampionátu v norském středisku Lygna za sebou také běžci na lyžích do 23 let. V distančních závodech na 15/10 kilometrů klasicky dosáhl na nejlepší umístění Vladimír Kozlovský, který bral 26. místo. Do elitní třicítky se vešla také Adéla Nováková.


Pro závodníky do 23 let připravili norští pořadatelé pětikilometrový okruh s velmi náročným stoupáním. Vladimír Kozlovský se vydal na trať jako první z českých mužů a už první mezičasy naznačovaly, že bude bojovat o nejlepší třicítku. V polovině závodu z ní sice virtuálně vypadl, v posledním okruhu ale dokázal udržet vysoké tempo a nakonec mu výsledný čas stačil na 26. místo, ze kterého ztratil 1 minutu a 43 vteřin na vítězného Fina Ruuskanena.

Druhým českým zástupcem v tomto závodě byl Tomáš Lukeš, který rozjel závod opatrně a v polovině prvního okruhu si připsal až 51. nejrychlejší čas. Ještě do konce prvního kola se ale výsledkově posunul do poloviny páté desítky výsledkové listiny, ve které se držel až do cíle. Do šampionátu vstoupil 44. místem se ztrátou 3:24.

V závodě žen si nejlépe vedla Adéla Nováková, která prožila velmi podobný závod jako Kozlovský. Všechny její mezičasy naznačovaly, že bude bojovat o nejlepší třicítku. A nakonec to těsně vyšlo! Připsala si 30. příčku. Na nejrychlejší závodnici, kterou byla Švýcarka Weberová, ztratila 2:23.

Zuzana Holíková podala velmi konstantní výkon – už její první mezičasy ji pasovaly do poloviny páté desítky výsledkové listiny. A na těchto příčkách vydržela až do průjezdu poslední závodnice cílem. České reprezentantce patří konečné 45. místo se ztrátou 3:36. Třetí českou zástupkyní byla v tomto závodě Pavlína Votočková, která bohužel nedokončila.

V pátek pokračuje program šampionátu juniorskými závody klasicky na 10/5 km.

Kompletní výsledky najdete zde.Pomoc Ukrajině