MS U23/juniorů: Štafeta do 23 let uzavřela šampionát 9. místem

MS U23/juniorů: Štafeta do 23 let uzavřela šampionát 9. místem

2 min 29 s

Společné mistrovství světa závodníků do 23 let a juniorů je u konce. Posledním závodem programu byla v neděli 27. února smíšená štafeta kategorie do 23 let, ve které Česko obsadilo 9. místo. Mistry světa se ve středisku Lygna stali domácí Norové.


První pětikilometrový úsek patřil Adéle Novákové, která zůstala přibližně v polovině trati ve dvojici na 10. a 11. místě s finskou závodnicí. V dalších kilometrech se ale dokázala posunout dopředu a předávala na 8. místě s malým náskokem na Čínu a ztrátou 38 vteřin na průběžně vedoucí Německo.

Jako druhý vstoupil do závodu Vladimír Kozlovský. Před druhého českého závodníka se dostali skvěle běžící Fin a Američan, štafetu tak předával na 10. místě. Před sebou i za sebou měl přitom přibližně 15vteřinové mezery.

Tomáš Lukeš dokázal na třetím úseku postavení Česka udržet – sice se před něho dostal zástupce Itálie, on sám ale předstihl Estonce. 

Poslední úsek patřil Pavlíně Votočkové, která dokázala české postavení vylepšit, když předstihla Spojené státy americké. Česko tak finišovalo jako deváté se ztrátou 2:14 na první Norsko.

Kompletní výsledky najdete zde.

 

 


Pomoc Ukrajině