MS U23/juniorů: Junioři si ve štafetě dojeli pro 11. místo, juniorky byly 12.

MS U23/juniorů: Junioři si ve štafetě dojeli pro 11. místo, juniorky byly 12.

3 min 46 s

Na programu druhého dne mistrovství světa závodníků do 23 let a juniorů byly juniorské štafety. Čeští junioři obsadili 11. místo, juniorky byly o jednu příčku horší. Ve čtvrtek čekají první závody také kategorie do 23 let, které se představí v závodě na 15/10 km klasicky s intervalovým startem.


Juniory čekala štafeta na 4x5 kilometru. Jako první se z českých reprezentantů vydal na trať Jiří Tuž, který pak předával štafetu na 14. místě ve trojici s Čínou a Polskem. Když se Matyáš Bauer vydával na trať, činila ztráta Česka na první místo 45,4 vteřiny. Druhý český reprezentant dokázal postavení štafety o jednu příčku vylepšit – sice se před něho dostala Čína, ale předstihl Ukrajinu, Polsko a dotáhl se na Kazachstán.

Na třetí úsek nastoupil Kryštof Zatloukal, který dokázal Česko posunout na 11. místo, když za sebou nechal štafety Číny a Kazachstánu. Závěr závodu patřil Ondřeji Pilařovi, který dokázal toto postavení udržet a Česku tak patří konečná 11. příčka se ztrátou 3:05 na vítězné Rusko.

Štafetu juniorek na 4x3,3 kilometru rozjížděla Nela Půbalová, která přijela na předávku na deváté pozici, ovšem ve dvojici s osmými Spojenými státy americkými. Na nejrychlejší duo Rusko – Kanada ztratila česká reprezentantka 35,6 vteřiny. Druhý úsek patřil Haně Randákové, která se snažila držet vysoké tempo Američanky, což se jí zpočátku dařilo, pak ale pořadím propadla. Do třetího úseku vstupovalo Česko ze 12. pozice se ztrátou 1:57 a jen malým náskokem na třinácté Japonsko.

Eliška Šibravová sice po třetím úseku předávala na 13. místě, stále se ale držela v těsném kontaktu s Japonkami. Finišmankou české štafety byla Tereza Prokešová, která se dokázala odpoutat od Japonska a vrátila Česko na konečné 12. místo. Za vítěznými Norkami zaostala česká sestava o 3:43.

Kompletní výsledky najdete zde.Pomoc Ukrajině