Mistry ČR ve sprintu volně se na Mísečkách stali Luděk Šeller a Adéla Nováková

Mistry ČR ve sprintu volně se na Mísečkách stali Luděk Šeller a Adéla Nováková

6 min 19 s

Český šampionát v běžeckém lyžování na Horních Mísečkách odstartoval v pátek 1. dubna závody ve sprintu volnou technikou. V dospělých kategoriích vybojovali české tituly Luděk Šeller s Adélou Novákovou. V sobotu program pokračuje štafetovými závody.


Pořadatelé připravili na krkonošských kopcích okruh o délce 1,5 kilometru. V kvalifikaci mužů ho nejrychleji prolétl Luděk Šeller ze SPORT CLUBU Plzeň, který porazil druhého Tomáše Kalivodu o 37 setin. V souboj českých reprezentantů se proměnilo také finále, ve kterém dokázal Šeller porazit hned trojici zástupců FENIX SKI Teamu Jeseník – druhé místo obsadil Adam Fellner, třetí příčku bral Jan Pechoušek a čtvrtá pozice zůstala Vladimíru Kozlovskému.

V kvalifikaci ženského závodu si nejlépe vedla Petra Hynčicová, která porazila i specialistky na sprinterské závody. Ve finále se ale závodnici Dukly Liberec tuto pozici obhájit nepodařilo – jako první projela cílem Adéla Nováková, která tak vybojovala pro SPORT CLUB Plzeň další cenný titul. Za ní se pak seřadily tři členky Dukly Liberec a české reprezentace – Kateřina Janatová, Petra Hynčicová a Zuzana Holíková.

Do juniorského závodu vstoupil v kvalifikaci nejlépe Slovák Jáchym Cenek, nejlepším Čechem byl druhý Kryštof Zatloukal. Český juniorský reprezentant si pak výborně počínal ve zbytku závodu a radoval se z českého titulu. Na stupně vítězů doprovodili člena LK Slovan Karlovy Vary Petr Hák s Danielem Oskarem Hozákem.

Mezi juniorkami vyšla kvalifikace nejlépe Kateřině Svobodové, která pak už v samotném závodě na toto výborné postavení navázat nedokázala a obsadila 4. místo. Z titulu se raduje Iva Vránová z SK Nové Město na Moravě. Stříbro patří Anetě Břečkové a bronz Oliwii Busko z Polska. V redukovaném pořadí českého šampionátu ale patří třetí příčka právě Svobodové.

Na Horních Mísečkách závodili v pátek také dorostenci, kteří jeli team sprint volně. Mezi staršími dorostenci (2 x 3 x 1,5 km) zvítězila dvojice Dukla Liberec II., český titul tak získali Jiří Tuž s Jonášem Hellmichem. Také stříbro putuje pod Ještěd – druhé místo obsadila Dukla Liberec I. (Matyáš Pávek a David Pešta), která ztratila 18,4 vteřiny. Bronz získal FENIX SKI Team Jeseník I. (Roman Velc, Marek Juřík).

Také mezi staršími dorostenkami dominovala liberecká Dukla, která v sestavě Nela Půbalová – Karolína Dvorská porazila o 6,8 vteřiny FENIX SKI Team Jeseník I. (Anna Milerská – Ema Kouřilová). Třetí místo obsadil Olfin Car Ski Team Trutnov I. (Lucie Mračková – Eliška Bímanová).

V kategorii mladších dorostenců si nejlépe vedl Sokol Stachy, když dvojice Michal Švarc a Jakub Bouška porazila druhý Fischer Ski klub Šumava Vimperk II. (Lukáš Antoš, Hynek Steinbach) o 6,4 vteřiny. Na stupně vítězů je doprovodili závodníci ČKS SKI Jilemnice I. Lukáš Kulhánek a Eduard Simbartl.

Závod mladších dorostenek podtrhl mládežnický triumf Dukly Liberec, která získala titul ve dvojici Anna Širová – Kateřina Dušková. Stříbro získaly na Mísečkách Eliška Polonská s Ilona Plecháčovou, které reprezentovaly Královéhradecký kraj. Bronz putuje do Jeseníku zásluhou Báry Macurové a Viktorie Gajdošové.

Kompletní výsledky najdete zde

 Pomoc Ukrajině