Mistrovství světa juniorů a do 23 let startuje! Česko reprezentuje devět nadějí

Mistrovství světa juniorů a do 23 let startuje! Česko reprezentuje devět nadějí

5 min 3 s

Běžce na lyžích čeká na přelomu ledna a února mistrovství světa juniorů a do třiadvaceti let. České barvy bude reprezentovat hned devět závodníků. První závody se odjedou v kanadském středisku 28. ledna.


V Kanadském Whistleru startuje mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let. Česká nominace čítá celkem devět jmen. Juniorky bude reprezentovat Iva Vránová, mezi juniory zabojují o cenné kovy Jiří Tuž, Matyáš Pávek, Matyáš Bauer a Filip Štecher.

Největší naděje budou vkládány do osmnáctiletého Jiřího Tuže, který si v probíhajícím ročník připsal velmi slušné výsledky v juniorských závodech Alpen Cupu. V předvánočních závodech v rakouském Ulrichu obsadil ve sprintu mezi juniory šestou pozici, v závodu na 10 km volnou technikou vybojoval 8. pozici. Ještě lépe se mu zadařilo zkraje roku v Oberstdorfu. Ve sprintu obsadil 4. pozici, následnou dvacítku klasicky opanoval.

Matyáš Pávek bude černým koněm v distančních závodech, jelikož i on v Alpen Cupu předvedl velmi pěkné výkony. V předvánoční desítce volně obsadil 8. pozici, v německém Oberstdorfu si v závodu dlouhém 20 km připsal 4. místo. Matyáš Bauer také závodil na Alpen Cupu, v závodu na 10 km volně v Ulrichu zapsal Pěkné 7. místo.

Lyžařky a lyžaři do 23 let jedou do Kanady ve složení Barbora Antošová, Adéla Nováková, Tomáš Dufek a Tomáš Lukeš.

Bára Antošová se vrátila v dobrém rozpoložení z Univerziády, kde třikrát vybojovala umístění v elitní desítce. Už před Vánoci předvedla slušný závod v Ulrichu, kde se ve sprintu mezi dospělými blýskla třetí pozicí.

Adéla Nováková předvedla v probíhajícím ročníku také velmi slušné výkony na Alpen Cupu i na Univerziádě. Na Zimních světových univerzitních hrách se dařilo i Tomáši Dufkovi, který byl ve všech závodech v elitní desítce.

Nominace na MS juniorů a do 23 let

Juniorky: Iva Vránová

Junioři: Jiří Tuž, Matyáš Pávek, Matyáš Bauer, Filip Štecher

U23 ženy Bára Antošová, Adéla Nováková

U23 muži: Tomáš Dufek a Tomáš Lukeš

Program závodů

28. ledna: sprint klasicky – juniorky, junioři

29. ledna: sprint klasicky – ženy U23, muži U23

30. ledna: 20 km klasicky s hromadným startem – juniorky, junioři

31. ledna: 20 km klasicky s hromadným startem – ženy U23, muži U23

2. února: 10 km volnou technikou – juniorky, junioři

3. února: 10 km volnou technikou – ženy U23, muži U23

4. února: štafeta 4x5 km – juniorky, junioři, ženy U23, muži U23

 Pomoc Ukrajině