MČR žactva je minulostí! Štěpán Jungwirth potvrdil dominanci ve své kategorii

MČR žactva je minulostí! Štěpán Jungwirth potvrdil dominanci ve své kategorii

4 min 12 s

V Novém Městě na Moravě se během uplynulého víkendu konaly závody žactva. V neděli byl na programu norský sprint v rámci Mistrovství České republiky a Štěpán Jungwirth potvrdil svou dominanci z průběhu celé sezony.


Norský sprint je velmi obtížný nejen pro organizátory, ale také pro samotné závodníky. Jedná se o typ závodu, kdy se podle kvalifikačních časů seřadí celé startovní pole do několika rozjížděk. Závodníci poté absolvovali své rozjížďky dvakrát s tím, že se mezi nimi mohli posouvat.

Mezi žákyněmi ročníku 2010 úřadovala Anna Masnicová, která si dojela pro titul Mistryně České republiky před Silvií Půbalovou a Janou Machovou. Stejnou trať měřící 700 metrů absolvovali i chlapci stejné věkové kategorie, kterou ovládl Lukáš Štěrba před Filipem Drdou a Josefem Schäferem.

Žákyně ročníku 2009 také čekala sedmisetmetrová trať, kterou si podmanila Nikola Plecháčová. Pro stříbro si dojela Ella Suchardová a na bronzový stupínek vystoupala Adéla Brožová. Kategorii žáků ročníku 2009 opanoval William Bednář, který po kvalifikaci opanoval i obě dvě rozjížďky. Druhou pozici obsadil Matěj Gajdoš a bronzový se umístil Jakub Šíma.

Kategorii U15 čekala trať o 200 metrů delší než jejich mladší kolegy. Mezi dívkami ročníku 2008 sice v kvalifikaci doběhla první Martina Tůmová, kontaktní závod a samotné rozjížďky však více sedly Emmě Mánkové, reprezentantka Fischer Ski klubu Šumava Vimperk odjela výborně obě dvě rozjížďky a nechala Martinu Tůmovou pouze na stříbrné pozici. Třetí stupínek obsadila Štěpánka Krejčí.

Mezi chlapci stejné kategorie opět úřadoval Štěpán Jungwirth, který si podmanil kvalifikaci, v první rozjížďce sice dojel až čtvrtý, ale finálová jízda patřila opět reprezentantovi liberecké Dukly. Po letošních triumfech v Českém poháru a zlatých medailích na Olympiádě dětí a mládeže opanoval i Mistrovství české republiky v norském sprintu. Druhé místo obsadil Oskar Poluha, třetí příčku vybojoval Kryštof Háněl.

Závody v Novém Městě na Moravě ukončily staršímu žactvu letošní zimní sezonu. Kompletní výsledky z celého závodního víkendu naleznetepod tímto odkazem.

 Pomoc Ukrajině