Martin Fourcade Nordic Festival byla výborná show, říká Michal Novák

Martin Fourcade Nordic Festival byla výborná show, říká Michal Novák

4 min 17 s

Po dlouhé době si zase užili závodění před plnými tribunami. Běžec na lyžích Michal Novák se společně se sestrou Petrou zúčastnili Martin Fourcade Nordic Festivalu ve francouzském Annecy. „Přišlo přibližně třicet tisíc fanoušků. Bylo to úplně neskutečné a člověk pak jde kvůli nim rád do větší bolesti,“ říká v rozhovoru Michal, který obsadil výborné 5. místo. Petra skončila v kvalifikaci na nadějné 8. příčce, pak ale neprošla přes první kolo eliminačního závodu.


Michale, můžeš popsat, o jakou akci se vlastně jednalo?

Byla to zajímavá sportovní show, která se konala pod patronací Martina Fourcada. Proto byly součástí programu závody v biatlonu i běžeckém lyžování. Kromě toho ale byla pro veřejnost připravená spousta akcí, prezentovaly se tu různé značky, měli jsme autogramiádu, tak to bylo nabité. Celé se to konalo na břehu jezera v Annecy, takže v nádherném prostředí.

Jak velká byla na závodech konkurence?

Pozvali závodníky ze Švédska, samozřejmě startovala spousta Francouzů, byl tam Nor, měli přijet Rusové, kteří ale měli nějaké potíže kvůli očkování. Bylo to zajímavé srovnání. A můžu říct, že se závodilo naplno, žádná exhibice.

Jakým formátem se závod konal?

Nejprve se konala kvalifikace, kde jsem skončil třetí. Do eliminačního závodu postoupilo šestnáct závodníků, kteří závodili na okruhu o délce 1,7 kilometru. Po každém okruhu jeden vypadl, dokud nezůstalo deset závodníků, kteří pak jeli poslední kolo o vítězství. Tam jsem skončil pátý.

Celé to bylo dost náročné. Nejenže bylo parno, které mi příliš nesedí, ale také se jelo na rovině, takže nebyl žádný prostor k odpočinku. Navíc se v každém kole sprintovalo – tak vysokou tepovku jsem letos v létě ještě neměl.

Jaký program tě čeká v dalších dnech?

Teď mám pár dní volno, které už jsem opravdu potřeboval. Myslím, že jsem tak tři týdny jel přes čáru. Když to podmínky dovolí, tak bych pak rád jel na pár dnů na Dachstein a testoval lyže.

 Pomoc Ukrajině