×
Lukáš Bauer končí na Tour de Ski

Lukáš Bauer končí na Tour de Ski

02.01.2014

Běžec na lyžích Lukáš Bauer odstupuje z prestižního seriálu Tour de Ski. Tři etapy před koncem se na tom dohodl s reprezentačním trenérem Miroslavem Petráskem.

Není to dobře rozjetý závod,“ komentoval Bauer svůj dosavadní výkon. V úvodním prologu v německém Oberhofu skončil 60., v následujícím sprintu volnou technikou 94. a žádné velké zlepšení nepřišlo ani po přesunu do švýcarského Lenzerheide. Tam dlouhodobý český lídr obsadil 82. příčku v dalším volném sprintu a 26. v prvním distančním závodě, kterým byla klasická patnáctka s hromadným startem. V průběžném pořadí figuroval Bauer na 39. místě se ztrátou 2 minut a 18 vteřin na vedoucího Nora Sundbyho. „Není to ono a je to vidět i z těch výsledků, jak v prologu, tak ve sprintech. Prostě to není to, co bych měl standardně zajíždět, to asi vidí každý,“ řekl po čtvrté etapě Lukáš Bauer, který se s týmem ještě přesunul do italského Toblachu. Teprve tam během volného dne padlo konečné rozhodnutí z Tour odstoupit.

 

O ukončení Tour po čtvrté etapě jsme uvažovali hned od začátku, nejdůležitější je kvalitně se připravit na olympiádu. Nabízely se tři varianty. Tou první bylo pokračovat, druhou okamžitý odjezd domů po patnáctce v Lenzerheide a třetí přejezd s týmem do Toblachu, kde je k dispozici celý realizační tým včetně doktora a fyzioterapeuta, a tam slušně potrénovat,“ upřesnil Bauer. Nakonec se s trenérem dohodl, že se startem páté etapy odjede domů. Středeční patnáctka v Lenzerheide, kterou Bauer dokončil jako 26., přitom vykřesala naději, že by dvojnásobný vítěz Tour de Ski mohl v seriálu pokračovat. „Ten výkon nebyl tak špatný, abychom museli říct, že je třeba reagovat stejně jako po Davosu, zlepšily se i ostatní ukazatele, tepy počínaje a pocitem konče. Musíme se domluvit, jestli pokračování v Tour může být Lukášovi ku prospěchu a nebo převáží pocit, že by si měl chvíli odpočinout a pak začít s přípravou na olympiádu. Je pravděpodobné, že po odstoupení z Tour, odpočinku a pár dnech tréninku to půjde nahoru,“ řekl po závodě reprezentační kouč Petrásek. Nakonec se se svým sveřencem dohodl, že bude lepší z Tour de Ski odstoupit a zahájit přípravu na olympijské hry v Soči, které budou vrcholem sezóny.

 

V Tour de Ski už nepokračují ani Dušan Kožíšek, Ondřej Horyna a Karolína Grohová. Pátá etapa nabídne další distanční závod. Ženy v Toblachu pojedou volnou patnáctku, muže čeká památný, pětatřicetikilometrový přejezd Cortina-Toblach.

 

ŠS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři