Liberec nabídne souboj o mistra ČR, návštěvníci se mohou těšit na pohled do zázemí české reprezentace

Liberec nabídne souboj o mistra ČR, návštěvníci se mohou těšit na pohled do zázemí české reprezentace

5 min 46 s

O víkendu 23. až 25. září se uskuteční Mezinárodní Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích v libereckém sportovním areálu Vesec a při výjezdu k rozhledně Královka. Akce je určena pro kategorie U16, U18, U20 a samozřejmě i pro dospělé závodníky. Mimo jiné bude v libereckém areálu v pátek a v sobotu přistaven servisní kamion české reprezentace, který si tak návštěvníci budou moci prohlédnout.


V Liberci a Jablonci bude soupeřit o prestižní titul mistra České republiky v běhu na kolečkových lyžích. Na běžce čekají tři typy závodů. V pátek změří své síly ve sprintu volnou technikou, v sobotu je na programu individuální závod a závěrečný den se bude konat závod klasickou technikou. První dva dny se bude závodit v libereckém areálu Vesec, nedělní závod klasickou technikou startuje v Jablonci.

 

“Je to super příležitost, jak si zazávodit. Všichni dostanou číslo a má to ten správný náboj,” myslí si o závodech trenér reprezentace Jan Franc. Součástí bude i reprezentační výběr, avšak ten se v plném složení nepředstaví. “Na kempu v Oberhofu, který jsme absolvovali minulý týden, nám bohužel čtyři sportovci onemocněli. Jedním z nich je Michal Novák,” potvrzuje Franc absenci mužské reprezentační jedničky. “I tak ale očekávám, že budou k vidění velmi zajímavé výkony,” dodává.

 

Víkendové závody budou vyvrcholením letního poháru Swenor cup. Ten se skládá z šesti závodů, první dva se odjely na začátku července v Jilemnici, další dva poslední víkend v srpnu v Novém městě na Moravě a liberecký Vesec je závěrečnou destinací. Po konci víkendu tak proběhne slavnostní vyhlášení i tohoto poháru.

 

MČR má význam i v přípravě na zimní sezónu, která se nezadržitelně blíží. “Beru to jako vyvrcholení druhé třetiny přípravného období, kdy už pomalu všechno finišuje. Pak už se snažíme trénovat spíše na sněhu a připravovat se na první závody Světového poháru,” uzavírá.

 

Časový harmonogram

Pátek 23.9.2022 - Mistrovství ČR volnou technikou - sprint

11:00 - Prezentace závodníků a výdej čísel

12:00 - Porada vedoucích družstev (Vesec)

13:00 - Oficiální trénink

14:00 - Kvalifikace

16:15 - Finálové jízdy (finále B, finále A)

17:20 - Očekávaný konec

 

Sobota 24.9.2022 - Mistrovství ČR volnou technikou - individuální závod

8:00 Oficiální trénink

8:00 Výdej startovních čísel

9:00 První závod

mladší dorostenky (U16) - 5km, 1 kolo + sprint
mladší dorostenci (U16) - 7,5km, 2 kola
starší dorostenky (U18) - 7,5km, 2 kola
starší dorostenci (U18) - 10km, 3 kola
juniorky (U20) a ženy - 10km, 3 kola
junioři (U20) a muži - 15km, 4 kola

 

Neděle 25.9.2022 - Mistrovství ČR klasickou technikou - vrchu

11:00 První závod

14:00 Vyhlášení výsledků

Nedělní závody se konají na trati vedoucí z Jablonce k hotelu Královka.Pomoc Ukrajině